Właściwy wybór praktycznego laktatora

Właściwy wybór praktycznego laktatora

Laktator to pożyteczne urządzenie dla świeżo upieczonej mamy, która może w każdej chwili podać swoje odciągnięte mleko maluszkowi. Laktator jest szczególnie przydatny dla mam, które wróciły do pracy, a które nie mogę na bieżąco karmić swoje dziecko. Laktator zaspokoi nawet największy głód każdego małego głodomora. Jednak tylko laktatory elektryczne zapewniają odciąganie większej ilości mleka, w porównaniu z laktatorami ręcznymi. Dodatkowo dostępne są laktatory podwójne jak Medela podwójny laktator elektryczny Swing Maxi.

Laktator ten odciąga znacznie więcej pokarmu niż laktator pojedynczy na jedną pierś. Jest wydajny, oszczędny, a odciąganie pokarmu przebiega w szybki sposób. Prosty w obsłudze panel z przyciskami ułatwia korzystanie z laktatora. Lejki laktatora wykonane w technologii PersonalFit Flex™ idealnie dostosowują się do każdego kształtu piersi.

W swojej ofercie Medela ma wiele laktatorów do zaoferowania jeśli chodzi o laktatory, głównie laktatory elektryczne. Działanie laktatorów oparte jest na wieloletnich badaniach, które wykazały, że naśladowanie sposobu ssania piersi przez niemowlę jest najlepszym sposobem, by stworzyć idealny laktator. Zastosowana w laktatorach metoda 2-Phase Expression, polegająca na naśladownictwie przez niemowlę naturalnego procesu ssania piersi podczas karmienia.

Medela udostępniła od początku 2020 roku ulepszyła sposób odciągania pokarmu, poprzez zastosowanie lepszego rodzaju lejka o nazwie Flex™. Wykonany jest on z miękkiego materiału, który dopasowuje się do piersi. Technologia ta wpływa jeszcze lepiej na sposób odciągania pokarmu, zapewnia wygodę, a w trakcie odciągania pokarmu mama może przyjąć dowolną pozycję. Dodatkowo do laktatora Swing Flex™ oraz Swing Maxi Flex™ można dopasować konektor PersonalFit Flex™. Ma on na celu umożliwienie mamie odciąganie pokarmu w jeszcze wygodniejszej pozycji nawet w pozycji leżącej.

Laktator Medela Symphony jest stacjonarnym laktatorem, którego można również przenosić za pomocą uchwytu. Jest to profesjonalny odciągacz pokarmu dla jednej jak i dwóch piersi, mama w krótkim czasie może znacznie więcej odciągnąć pokarmu. Podobnie jak w wypadku innych laktatorów, laktator Medela Symphony opiera się na metodzie naśladownictwa naturalnego procesu, rytmu ssania, przy wytworzeniu odpowiedniego podciśnienia potrzebnego do wypływu mleka z piersi.

Laktator ten pomaga nie tylko zainicjować proces wypływu mleka, tuż po urodzeniu dziecka, pomaga także rozwinąć oraz utrzymać laktację. Laktator ten jest często wypożyczany dla użytkowniczek i to na terenie całego kraju. Laktator ten posiada w zestawie nowoczesny lejek PersonalFit-rozmiar M (24mm), dodatkowe rozmiary S, L, XL, XXL, można nabyć oddzielnie.