Studia

Studiuj w Krakowie

Jedno jest pewne studia Kraków to jedna z najlepszych decyzji jaką możną podjąć w trakcie wyboru swej drogi edukacyjnej. Wynika to z tego, że jest to niezwykle urokliwe miasto o niepowtarzalnym klimacie. Co roku gromadzi miliony turystów, którzy chcą choć przez chwilę pobyć w tym wyjątkowym miejscu. W unikalny sposób Kraków łączy tradycję z nowoczesnością, dzięki czemu studiowanie w tym mieście na długo zapadanie w pamięci przyszłych absolwentów.


Studia Kraków – dlaczego warto tutaj studiować?

Jest to jedno z największych i najważniejszych ośrodków naukowych i akademickich w Polsce. Oferta edukacyjna dla studentów jest ogromna. Każdy z pewnością wybierze uczelnię i kierunek odpowiedni dla siebie. Co roku liczna ilość osób z całego świata decyduje się na podjęcie studiów w tym mieście.

W mieście tym znajduje się mnóstwo prestiżowych uczelni począwszy od najstarszego Uniwersytetu w Polsce, czyli Uniwersytetu Jagiellońskiego, który powstał w 1364 roku. Dużą renomą cieszą się również studia na takich uczelniach jak Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Krakowska, Uniwersytet Pedagogiczny, Uniwersytet Ekonomiczny, Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna, Akademia Sztuk Pięknych czy Wyższa Szkoła Europejska.

Ponadto miasto to cechuje bardzo dobra komunikacja miejska, zarówno tramwajowa jak i autobusowa. To miasto kulturalne, więc odbywa się w nim mnóstwo wydarzeń kulturalnych, liczne festiwale i koncerty. Po studiach oferuje wiele dobrych ofert pracy, które cieszą się wysokim wynagrodzeniem. Jest to niezwykle klimatyczne miejsce, w którym znajduje się mnóstwo magicznych zakątków idealnych na spotkania towarzyskie.

Studia

Co można studiować na WSE?

Wyższa Szkoła Europejska im. Ks. Józefa Tischnera oferuje kilka kierunków studiów licencjackich I stopnia, jak i II stopnia. Uczelnia oferuje możliwość studiować w języku angielskim. Mowa tutaj o Game Design, Business Linguistics oraz Strategic Management. Na studia Kraków I stopnia w WSE składa się sześć konkretnych kierunków, które są źródłem dużej dawki wiedzy i stanowią gwarancję na powodzenie podczas starania się o pracę po ich zakończeniu. Można studiować na takich kierunkach jak Psychologia, Skandynawistyka: Studia Filologiczno-Biznesowe, Grafika Reklamowa i Multimedia, Lingwistyka Dla Biznesu, Game Design oraz Zarządzanie Strategiczne. Wszystkie te kierunki zostały stworzone i starannie opracowane, biorąc pod uwagę wymagania stawiane przez pracodawców na obecnym rynku pracy. Pozwalają one nie tylko na zdobycie umiejętności i doświadczeń, ale także przygotowują do podjęcia pracy.

Uczelnia ta oferuje możliwość ukończenia studiów II stopnia z zakresu filologii angielskiej. Jest to niezwykle oblegany kierunek od lat, cieszący się dużym zainteresowaniem. Cechuje go praktyczne podejście do nauczania i nacisk na naukę języków obcych, co procentuje na rozpoczęcie kariery zawodowej w różnych obszarach zawodowych. Na tym kierunku dokonuje się wyboru pomiędzy dwoma specjalnościami takimi jak Komunikacja Międzykulturowa w Biznesie oraz Tłumaczenia Specjalistyczne. Rekrutacja stacjonarna trwa już od 10.08.2020r.