oszczedzanie

Jak kupować z gazetkami promocyjnymi?

W Polsce niemal każda licząca się sieć sklepów wydaje swoje własne gazetki promocyjne. Choć materiały te mają służyć przede wszystkim skłonieniu klienta do zakupów w konkretnym sklepie, sprytne z nich korzystanie pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze. Co powinniśmy wiedzieć o kupowaniu z gazetkami promocyjnymi?

Gazetki promocyjne – tego lepiej nie robić

To, czy gazetki promocyjne pomogą nam zaoszczędzić zależy przede wszystkim od tego jak będziemy je wykorzystywać. Pamiętajmy, że sklep publikując tego typu materiały nie chce, żebyśmy zaoszczędzili pieniądze. Wręcz przeciwnie – celem gazetek promocyjnych jest skłonienie nas do tego, żebyśmy wydali jak najwięcej. Zazwyczaj się to udaje. Wiele osób wybiera dany sklep ze względu na atrakcyjne promocje, po czym kupuje produkty przecenione, a także ogromną ilość innych rzeczy.

Jeżeli chcemy zaoszczędzić z gazetkami promocyjnymi, pamiętajmy, żeby nie wchodzić do sklepu z pustym żołądkiem, nie robić zakupów bez wcześniej przygotowanej listy, a także nie kupować produktów jedynie dlatego, że są one dostępne w promocji.

Gazetki promocyjne – jak oszczędzać?

Osoby, które chcą wydawać mniej, muszą zdawać sobie sprawę, że gazetki promocyjne mogą być jedynie miłym dodatkiem. Samo korzystanie z promocji nie sprawi, że zaoszczędzimy. Może się nawet zdarzyć, że wydamy znacznie więcej niż planowaliśmy. Kluczem do oszczędnych zakupów jest planowanie. Kiedy robimy zakupy spożywcze, zastanówmy się co będziemy jeść przez następny tydzień, po czym przygotujmy listę produktów potrzebnych do przygotowania posiłków. Jeżeli kupujemy dla naszych maluchów mleko Bebilon, wiemy że bedzie nam potrzebne wiecej opakowań – warto sprawdzać i kupować podczas promocji więcej.

Gazetka promocyjna może się nam przydać, kiedy nie wiemy co ugotować. Jeżeli widzimy, że w promocji jest akurat mięso wieprzowe, możemy postanowić, że przygotujemy dania na bazie wieprzowiny. W ten sposób mamy pomysł na obiad, a jednocześnie oszczędzamy pieniądze.

Bardzo ważne jest, żeby przed wyjściem na zakupy sprawdzić, czy nie mamy w swoim domu produktów, które planujemy kupić. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy kupujemy produktu o krótkim terminie ważności.

Są produkty, z których korzystamy na bieżąco – jest to sól, cukier, kawa, herbata, itp. Jeżeli mamy w swoim domu wystarczająco dużo miejsca, a widzimy promocję przy zakupie większej ilości tego typu produktów – możemy zrobić zapasy.

Część osób wykorzystuje gazetki promocyjne do robienia prezentów. W ciągu roku zdarzają się okazje, gdy musimy obdarować kogoś upominkiem. Mogą być to urodziny, imieniny, święta… W przypadku, gdy kupujemy prezent na ostatnią chwilę, zazwyczaj przepłacamy. Dodatkowo zdarza się, że upominek jest nietrafiony. Ciekawym pomysłem jest wypisanie na początku roku dla kogo i kiedy będziemy musieli kupić prezent. Jako, że mamy wówczas dużo czasu, nie musimy się spieszyć, możemy dobrze zastanowić się co kupić. Wystarczy, że będziemy regularnie przeglądać gazetki promocyjne – z pewnością któregoś dnia trafimy na znakomitą okazję, kiedy w promocji będzie dostępny produkt idealnie nadający się na prezent dla bliskiej nam osoby.