Makijaż na codzień

Makijaż dzienny w 5 minut – 5 prostych trików, których powinnaś spróbować

Pewnie nie wyobrażasz sobie wyjścia bez makijażu do pracy czy na imprezę. Nie jesteś jedyna – większość kobiet traktuje make-up jako nieodłączny element porannej rutyny. Nie ma w tym nic dziwnego – przecież chcesz wyglądać atrakcyjnie o każdej porze dnia i nie „straszyć” workami pod oczami czy widocznymi naczynkami. Wykonanie pełnego makijażu, nawet tego codziennego, może zajmować od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, w zależności od poziomu zaawansowania Twoich umiejętności. Możesz jednak skutecznie skrócić proces tworzenia make-upu dziennego i to z pomocą kilku prostych trików. Jeśli zatem zawsze lubiłaś pospać, ale nie mogłaś sobie na to pozwolić ze względu na makijaż – przychodzimy z rozwiązaniem Twoich problemów.

Szybki makijaż dzienny: postaw na krem BB

Od kiedy kremy BB zaczęły podbijać polski rynek kosmetyczny, coraz więcej kobiet sięga po ten kompleksowy kosmetyk do twarzy. Lekka konsystencja kremu koloryzującego nie obciąża cery i sprawia, że skóra pozostaje nawilżona przez cały dzień. Do aplikacji kremu BB nie potrzebujesz pędzla czy gąbeczki – delikatnie rozprowadź go opuszkami palców. Jeśli zmagasz się z sińcami pod oczami, możesz dodać odrobinę korektora pod oczy. Co najważniejsze, kremu BB nie musisz utrwalać pudrem do twarzy.

Szybki makijaż dzienny: czas na lekkie konturowanie

Twarz bez kosmetyków do konturowania wydaje się bardziej płaska i mniej wyrazista. Wykonując szybki makijaż dzienny wcale nie musisz z nich rezygnować. Postaw na lekki bronzer o odcieniu idealnym do Twojego kolorytu skóry, a całość makijażu twarzy wykończ rozświetlaczem bez drobinek. Wystarczy, że kilka razy przeciągniesz po skórze pędzlem z sypkim kosmetykiem, a efekt subtelnego podkreślenia rysów twarzy gwarantowany.

Szybki makijaż dzienny: postaw na jeden wyrazisty element

Wykonanie pełnego makijażu oczu, brwi czy ust zajmuje sporo czasu, dlatego jeśli chcesz skrócić proces tworzenia dziennego make-upu i wciąż wyglądać korzystnie, skup się na podkreśleniu jednej strefy swojej twarzy. Stawiając na mocne usta nie musisz przykładać aż tak wielkiej wagi do makijażu oczu i brwi – wyraziście zaznaczone usta odciągną uwagę od reszty twarzy. Podobnie jest z oczami lub brwiami – jeden element wystarczy, aby makijaż wyglądał na w pełni kompletny.

Szybki makijaż dzienny: kosmetyki kompaktowe miej pod ręką

Twoim podstawowym problemem w czasie wykonywania makijażu dziennego jest strata czasu na poszukiwanie pojedynczego kosmetyku? Zafunduj sobie kompaktowe paletki cieni do oczu lub kosmetyków do konturowania. Kilka kosmetyków w jednym to świetny sposób na sprawny i szybki makijaż dzienny, który możesz z łatwością poprawić w ciągu dnia – kosmetyki kompaktowe możesz wrzucić do torebki.

Szybki makijaż dzienny: jeden kosmetyk o różnych zastosowaniach

Jednym z trików, który pozwoli Ci zaoszczędzić sporo czasu na porannym makijażu to użycie kosmetyków do konturowania również jako cieni do powiek. Odrobina bronzera w załamaniu powieki, rozświetlacz w kąciku oka i na ruchomej części powieki i delikatny makijaż oczu gotowy. Często używasz różu na policzkach? Zwykła pomadka może Ci ją zastąpić. Wystarczy nabrać odrobinę produktu na opuszek palca i wklepać w cerę.