serum

Jak działa serum nawilżające?

Serum nawilżające to produkt o bardzo skoncentrowanej formule, dzięki której jego działanie jest bardziej intensywne niż standardowego kremu do twarzy. Po preparat taki powinny sięgnąć posiadaczki zarówno skóry suchej jak i mieszanej lub tłustej, ponieważ każdy typ cery potrzebuje nawilżenia. Jak działa taki kosmetyk? Podpowiadamy.

Dla kogo polecane jest serum nawilżające?

Serum nawilżające polecane jest osobom w każdym wieku, niezależnie od typu cery jaki posiadają. Choć produkt ten powinien znaleźć się obowiązkowo w kosmetyczce osób ze skórą dojrzałą lub zniszczoną słońcem, to będzie on dobrym wyborem również dla posiadaczek cery tłustej czy mieszanej. Wówczas można go aplikować pod krem, aby mocno odżywić skórę.

Jaki krem do twarzy wybrać podczas stosowania serum? Produkt taki powinien być dostosowany do potrzeb naszej skóry. Ze względu na to, że serum już działa nawilżająco, w przypadku młodych osób można postawić na lżejsze, nawet matujące formuły. Z kolei kobiety w okresie menopauzy mogą dodatkowo wybrać krem przeciwzmarszczkowy.

Działanie serum nawilżającego

Jak działa serum nawilżające? Produkt taki zawiera w sobie bardziej skoncentrowane składniki aktywne o dość dużym stężeniu, dzięki czemu daje ono lepsze efekty niż krem. Jednocześnie posiada lekką, zwykle płynną konsystencję, która ułatwia wchłanianie się wszelkich niezbędnych związków. Wszystko to sprawia, że świetnie nawilża skórę, wzmacniając jej barierę ochronną, jednocześnie nie zatykając porów i nie zostawiając na niej tłustej warstwy.

Jakie składniki powinno zawierać dobre serum nawilżające?

Dobre serum nawilżające powinno posiadać w sobie substancje, które zatrzymują wodę w naskórku i tworzą na niej barierę. Należy do nich na przykład kwas hialuronowy, czyli związek o bardzo wysokiej higroskopijności. Z kolei witamina E chroni naskórek przed uszkodzeniami lipidów.

Wśród składników które mogą znaleźć się w takim serum, wymienia się także kwas mlekowy, mocznik, ceramidy, masło shea, mannozę, czy sól sodową kwasu piroglutaminowego. Takie kosmetyki powinny mieć w sobie substancje o działaniu kojącym, nawilżającym i łagodzącym.