lustro

Lustro naklejane – sposób na modną dekorację salonu

Elementy dekoracyjne w postaci luster naklejanych bezpośrednio na ścianę cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Są to przedmioty, który spełniają zarówno funkcję ozdobną, jak i praktyczną. W jaki sposób poprawnie wkomponować je w otoczenie salonu? Podpowiadamy.

Czy lustro naklejane to wybór dla każdego?

Lustro naklejane to dość uniwersalny wybór pod warunkiem, że stawiamy na wnętrza urządzone we współczesnym lub nowoczesnym stylu. Nie jest niemożliwe wkomponowanie go w klasyczny wystrój, ale może to być dość sporym wyzwaniem. Lustro naklejane swoim wyglądem sprawia wrażenie elementu, który jest tam dodatkiem umieszczonym na stałe. Wynika to z jego charakterystyki jaką jest niewypukła powierzchnia i niemal idealna integracja z płaską ścianą. Jest to więc coś zupełnie innego niż klasyczne lustro, które znajduje się w łazience lub w przedpokoju. Trzeba poświęcić nieco uwagi, aby móc poprawnie wkomponować ten element dekoracyjny w wyposażenie pokoju.

Jest to natomiast idealny wybór dla osób, które chcą wprowadzić nieco elegancji i stylu do pomieszczeń w których nie ma możliwości wykonania wiercenia, aby zawieść klasyczny rodzaj lustra. Należy mieć świadomość, że jest to element dekoracyjny, więc funkcja praktyczna będzie w pewnym, niewielkim stopniu ograniczona. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby się w nim szybko przejrzeć i mieć szansę na poprawę własnej aparycji.

Jak modnie udekorować salon z pomocą lustra naklejanego?

Salon to miejsce reprezentacyjne w każdym domu, więc warto poświęcić nieco dłuższą chwilę, aby zaprojektować optymalne ułożenie jednego większego lub kilku mniejszych luster naklejanych. Przed zakupem należy zwrócić szczególną uwagę na dominujący styl w pomieszczeniu. Jeśli jest to ciemne, nowoczesne wnętrze to warto wybrać lustro, które będzie posiadać delikatne akcenty w podobnej barwie. W przypadku nieco jaśniejszych salonów warto rozejrzeć się za przedmiotem, który będzie charakteryzował się wyraźnie większymi elementami odbijającymi światło.

Jeśli chodzi o umieszczenie to najlepiej wybrać neutralne miejsce na ścianie. Nie musi to więc być centralny punkt. Lustro naklejane najlepiej prezentuje się zwłaszcza w otoczeniu roślin i kwiatów. Nie muszą to być zawsze żywe okazy, równie dobrze mogą być dekoracją ścienną na przykład w postaci zielonych pnączy. Jeśli chcemy zwrócić uwagę na bardzo konkretny element znajdujący się na ścianie to warto w jego otoczeniu umieścić kilka luster ściennych, gdzie w centralnej części może znaleźć się interesujący obraz.