bezpieczne drzwi

Jak zabezpieczyć drzwi przed włamaniem?

Zabezpieczenie naszego dobytku jest jedną z ważniejszych kwestii, ponieważ włamywacze nie śpią i mogą zaatakować w najmniej spodziewanym momencie. Warto jest więc być krok lub nawet dwa kroki przed nimi i zastosować odstraszające zabezpieczenia.

Pierwszą przeszkodą, z jaką spotyka się włamywacz, są drzwi wejściowe. Od ich poziomu wytrzymałości na uszkodzenia i działania włamywaczy, zależy to, czy złodziejowi będzie opłacało się w dalszym ciągu próbować je forsować i dostać się do środka. Nie jest tajemnicą, że podczas kradzieży liczy się każda sekunda. Wie o tym każdy włamywacz i nie będzie ryzykował, jeśli natrafi na potężną ścianę zabezpieczeń, której zburzenie zajęłoby mu sporo czasu. W takich sytuacjach wybierze on raczej inny, gorzej zabezpieczony budynek.

Po pierwsze- klamka

Może to wydawać się osobliwe, ale ważnym elementem zabezpieczającym jest klamka. Bezpieczne klamki chronią przed rozwierceniem oraz ingerencją w mechanizm zamka, która mogłaby doprowadzić do bardzo szybkiego niechcianego otwarcia drzwi. Śruby mocujące nie są widoczne od strony zewnętrznej, a zamek zabezpieczony jest dodatkowo solidną blachą umieszczoną od spodu szyldu. Zapomnijmy więc o klamkach z widocznymi śrubami od zewnętrznej strony lub- co gorsza- klamkach pokojowych. Dostęp do mechanizmu zamka powinien być możliwie jak najbardziej utrudniony- tylko w ten sposób zapewnimy sobie bezpieczeństwo.

Zniechęcić złodzieja

Poza zamkiem i wkładkami do drzwi, bardzo ważną kwestią zabezpieczającą są także bolce antywłamaniowe. Są to elementy metalowe, które w momencie zamykania drzwi umieszczane są w gniazdach zamontowanych w ościeżnicy, o w efekcie prowadzi do utrudnionego ich wypchnięcia, a więc zwiększenia naszego bezpieczeństwa. Dobrze jest także zaopatrzyć się w wysokiej klasy wkładki, które są cechują się wysoką odpornością na rozwiercenia. Mogą one bardzo skutecznie odstraszyć złodzieja, który dość szybko zorientuje się, że jego próby rozwiercenia wkładki okazują się bezcelowe.
Ważnym elementem drzwi są również zawiasy. Dobrze jest więc zadbać o to, by miały one porządną konstrukcję i wspomagały antywyważeniowość drzwi.

Warto jest jednak pamiętać, że każde drzwi, prędzej lub później można sforsować. To przykra prawda, bo nasze działania zabezpieczające ograniczają się do tego, by możliwie jak najdłużej stawiać opór włamywaczowi. Z reguły to jednak wystarcza, więc nie musimy się szczególnie martwić, włamywacze nie będą chcieli mocować się z porządnymi zabezpieczeniami, bo jest to ryzykowne i nieopłacalne. Jeżeli potrzebujesz fachowego doradztwa w kwestii drzwi i zamków warto skontaktować się ze ślusarzem pracującym w Pogotowiu Zamkowym.