uprawa roślin

Growbox – czym się kierować przy jego wyborze?

Growbox to nie tylko pudełko, pozwalające nam na uprawę roślin, ale jest to również sposób na spędzanie wolnego czasu i wzbogacanie doświadczeniami swoich zielarskich zainteresowań. Kto by nie chciał mieć ogrodu w domu? Czym kierować się przy wyborze growboxa? Podpowiadamy.

Czy growbox jest dla każdego?

Ostatnimi czasami growbox stał się bardzo popularnym elementem wyposażenia domu każdego, kogo interesuje ogrodnictwo i uprawa roślin. Nic w tym dziwnego, w końcu takie rozwiązanie pozwala nam na kontrolę wilgotności oraz odpowiedniej temperatury w naszym całorocznym ogrodzie. Daje nam również możliwość obserwowania, jak rozwijają się kłącza. Do niedawna było to możliwe tylko za sprawą matki natury, a więc jest to jeszcze bardziej fascynujące.

Growboxy cieszą się uznaniem wielu osób, zwłaszcza tych, którzy z jakiegoś powodu nie mogą pozwolić sobie na uprawę roślin np. na podwórku. Takim rozwiązaniem zainteresowane są również osoby, które przeszły na dietę. Ceny przypraw w sklepach są wysokie i stale rosną. Hodowanie swoich ziół pozwala nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale również jest to idealny sposób na to, aby zyskać więcej czasu. W końcu nie musimy chodzić po sklepach, tylko wszystko, czego potrzebujemy mamy na wyciągnięcie ręki. Co ciekawe, dzięki temu zyskujemy również kontrolę nad jakością naszych upraw, plony ze sklepu często nie pochodzą z najwyższej półki. Growbox w tym przypadku to rozwiązanie niezwykle wygodne, ale również odpowiednie dla naszego zdrowia. W pudełkach hodować możemy również owoce i warzywa.

Jak wybrać odpowiedni growbox?

Jeśli planujemy nasz pierwszy zakup, dobrym pomysłem jest poradzenie się osób doświadczonych i takich, którzy branżą zajmują się długi czas. Stacjonarne sklepy ogrodnicze oraz online, posiadają wykwalifikowaną obsługę, która zawsze chętnie odpowie na wszystkie pytania. Jeśli temat jest nam zupełnie obcy, warto podpytać i poprosić o pomoc. Zwłaszcza, że do odpowiedniego wzrostu, roślina potrzebuje optymalnych warunków. Nie bez znaczenia pozostaje wnętrze growboxa. Zazwyczaj wyścielane jest białym lub srebrnym materiałem. Zastanówmy się, który lepiej będzie odbijał światło i będzie bardziej przystosowany do uprawy np. naszych ziół.

Wielkość pudełka ma ogromne znaczenie, ponieważ roślina do odpowiedniej uprawy potrzebuje swojej przestrzeni. Wybierając growbox, zwróćmy przede wszystkim uwagę na oświetlenie, filtr oraz wentylację. Postawmy na jakość i solidne wykonanie, tak aby móc długo cieszyć się naszym domowym ogrodem.