koszula jeansowa

Koszule jeansowe polecane na nieformalne wyjścia

Jeśli chodzi o swobodne koszule z kołnierzykiem, koszula z jeansu jest opcją, którą rozważa niewielu mężczyzn. Dlaczego? Jeansowa koszula wywodzi się z odzieży roboczej i wydaje się daleka od świata krawiectwa. Jednak przez wielu jest uznawana za najbardziej uniwersalną koszulę dla współczesnego mężczyzny. Czy tak jest naprawdę? Jakie koszule jeansowe są najlepsze na swobodne wyjścia?

Grubsza koszula jako okrycie wierzchnie

Większość mężczyzn nie jest pewna, jak nosić i stylizować jeansową koszulę. Możesz jednak ją śmiało zakładać na wiele okazji, szczególnie jeśli będziesz przestrzegać kilku podstawowych zasad. Niektóre męskie koszule jeansowe są specjalnie zaprojektowane jako koszule wierzchnie. Są one wykonane z bardzo grubego materiału i często mają kieszenie na piersi.

Ten rodzaj ubrań zajmuje pośrednie miejsce między koszulami a kurtkami, co jest bardzo wygodne i ułatwia wybór ubrania w okresach przejściowych. Nowoczesne koszule z jeansu mogą mieć jedną, dwie kieszenie na piersi lub nie mieć ich wcale. Występują w szerokiej gamie kolorów. Można zatem mieć kilka sztuk różniących się detalami i odcieniem, co zwiększa możliwości stylizacyjne.

Jak ocenić, czy koszula jest bardziej elegancka, czy swobodna?

Jeansowe koszule świetnie sprawdzają się w codziennych stylizacjach. Ogólnie rzecz biorąc, za każdym razem, gdy czujesz się komfortowo w koszuli zapinanej na guziki, możesz zamiast niej założyć jeansową koszulę. O sposób doboru koszuli do okazji zapytaliśmy pracownika sklepu internetowego z jeansem Fashion Jeans:

Jednym z najłatwiejszych sposobów określenia, jak formalna jest koszula, jest sprawdzenie kołnierzyka. Koszule z opadającymi kołnierzykami (często zapinane na guziki) są bardziej swobodne niż te z kołnierzykami ze strukturą. Właśnie takie warto brać pod uwagę na nieformalne wyjścia. Drugie kryterium „formalności” koszuli to gramatura materiału. Im grubsza i cięższa tkanina, z której wykonana jest koszula, tym ma bardziej nieformalny charakter. Ostatnią rzeczą do sprawdzenia jest „spranie” koszuli. Te sprane i w kolorach innych niż niebieski są uważane za bardziej swobodne.