Salon optyczny w Częstochowie

Fielmann – niemiecki lider branży optycznej otworzył nowy salon w Częstochowie

Marka Fielmann, obecna na niemieckim rynku od 1972 roku, 19 grudnia br. otworzyła swój nowy salon w Częstochowie przy Alei Najświętszej Maryi Panny 33. Wcześniej salon marki Fielmann znajdował się w Galerii Jurajskiej. Marka Fielmann oferuje oprawki okularowe znanych projektantów w korzystnych cenach oraz ma bogatą ofertę własnych produktów najwyższej jakości. Marka zasłynęła w Niemczech w latach 70-tych tym, że oferowała okulary i doradztwo na światowym poziomie w przystępnych cenach. W tej chwili co druga sprzedana w Niemczech para okularów pochodzi z salonów Fielmann.

775 salonów w Europie, 20 w Polsce

W listopadzie 2019 roku pod szyldem Fielmann działało w Europie 775 salonów optycznych – w tym 20 w Polsce. W 2018 firma sprzedała ponad osiem milionów par okularów i wygenerowała obrót w wysokości 1,65 miliarda euro. Od 1972 roku Fielmann sprzedał 160 milionów par okularów a ponad 24 miliony osób w Europie nosi okulary Fielmann i skorzystało z profesjonalnego doradztwa optyków i optometrystów w sieci salonów marki.

Salon Fielmann w Częstochowie zmienił lokalizację, aby zaoferować klientom jeszcze bardziej komfortowe i przyjazne miejsce, w którym mogą otrzymać doradztwo w doborze okularów i soczewek kontaktowych na najwyższym poziomie.

Znajdziesz swoją parę okularów

„Chcemy stać się głównym graczem w branży w regionie. Mamy wysoko wykwalifikowanych optyków i specjalistów w dziedzinie optyki, którzy oferują klientom najlepsze rozwiązania i najwyższej jakości okulary – zarówno z kolekcji Fielmann, jak i projektantów znanych na całym świecie – w przystępnych cenach. Naszym celem jest to, aby każdy salon Fielmann był miejscem, w którym nasi klienci czują się najważniejsi. Mamy otwarte wystawy produktowe, aby nasi klienci mogli wybierać spośród tysięcy różnych oprawek i aby wychodzili z salonu z pewnością, że dokonali doskonałego wyboru i kupili okulary w dobrej cenie. A jeśli mimo wszystko uznają, że potrzebują innych oprawek, mogą je zwrócić lub wymienić w salonie bez ponoszenia dodatkowych opłat. W naszych salonach można również bezpłatnie zbadać wzrok bez wcześniejszego umawiania wizyty” – mówi Dariusz Sądowski, zastępca Dyrektora Generalnego Fielmann.

Fielmann w Polsce

Poza Częstochową, salony firmowe Fielmann w Polsce znajdują się również we Wrocławiu, Szczecinie, Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Krakowie, Radomiu, Katowicach, Gliwicach, Płocku, Gdyni, Bytomiu, Koszalinie, Chorzowie, Legnicy oraz w Bydgoszczy. Pierwszy salon marki Fielmann w Polsce został otwarty w Poznaniu w 1999 roku. Firma zatrudnia w Polsce 250 pracowników, a w 2018 roku sprzedała ponad 130 tysięcy par okularów i wygenerowała roczny obrót w wysokości 12,7 miliona euro.

„Na naszych rozwojowych rynkach, takich jak Polska, realizujemy strategię szybkiej ekspansji. Perspektywicznie zamierzamy sprzedawać w Polsce 400 000 par okularów rocznie w około 50 salonach i osiągać obroty wynoszące 40 milionów euro rocznie” – dodaje Dariusz Sądowski.

Strategia rozwojowa firmy jest realizowana z troską o lokalne społeczności i wspieranie rozwoju lokalnego rynku optycznego. Poprzez zatrudnianie najlepszych lokalnych specjalistów i otwieranie kolejnych salonów w starannie wybranych lokalizacjach w każdym z krajów, gdzie obecna jest marka Fielmann, firma realizuje swoje zobowiązanie wobec lokalnych społeczności. Wynika z niego również troska o rozwój zawodowy pracowników. Fielmann inwestuje w rozwój swoich pracowników oferując pakiety szkoleń na każdym etapie kariery.