otwarcie auta

Jak otworzyć samochód bez kluczyka?

Brak możliwości otwarcia auta to wielki problem, szczególnie, gdy spieszymy się na ważne spotkanie, do pracy, czy aby odebrać dziecko. Niestety problem ten występuje częściej niż można by się spodziewać. Jak otworzyć auto bez klucza? Czy bardzie opłaca się awaryjne otwieranie samochodu może liczyć na pomoc najlepszych ślusarzy, a kiedy ich pomoc jest nieoceniona?

Brak możliwości otwarcia auta – przyczyny

Najczęstszą przyczyną konieczności otwarcia auta bez kluczy jest ich zatrzaśnięcie wewnątrz pojazdu. Awaryjne otwieranie samochodu Łódź to sytuacja o tyle niebezpieczna, że auta nie można pozostawić bez opieki – w końcu okazja czyni złodzieja, a nigdy nie wiemy, kto znajdzie się obok naszego samochodu. Inną przyczyną może być utrata kluczy do auta na skutek ich kradzieży lub zgubienia. Dość często, szczególnie zimą, problemem jest również rozładowany akumulator, awaria elektryki w samochodzie lub rozładowane baterie w pilocie. Sytuacje te uniemożliwiają otwarcie centralnego zamka, aby można było dostać się do akumulatora lub silnika i podzespołów w celu naprawy usterki.

Jak otworzyć auto bez klucza?

Pierwszą myślą wielu kierowców jest wybicie szyby. Niestety to ogromny błąd, który może spowodować jeszcze większe problemy. Po pierwsze kupno nowej szyby jest drogie, a po drugie będzie trzeba czekać na naprawę, co przysporzy kolejnych kłopotów. Jednak jeśli z jakichś względów trzeba działać szybko (np. w aucie zostało małe dziecko), to najlepiej wybić boczną szybę pasażera. Jest ona najłatwiej dostępna i najtańsza, a dodatkowo szkło nie znajduje się na siedzeniu kierowcy, umożliwiając bezpieczną jazdę do warsztatu samochodowego.

Polecanym sposobem jest próba otwarcia szyby (wystarczy niewielki otwór), aby możliwe było otwarcie pojazdu od wewnątrz. Niestety otwarcie okna nie jest łatwe, a przy próbach nie trudno o uszkodzenie mechanizmu, którego naprawa może być bardzo kosztowna. Na rynku dostępne są specjalne zestawy do otwierania okien, ale nie gwarantują one sukcesu, poza tym rzadko kto posiada je przy sobie. Po otwarciu okna należy wygiętym drutem zahaczyć o wewnętrzną klamkę lub bolec i zwolnić blokadę. Niestety nie jest to tak proste jak na filmach i wymaga wiele czasu oraz cierpliwości, a i tak zazwyczaj kończy się porażką. Metoda ta nie zadziała w nowszych modelach aut, w których zazwyczaj jest podwójne zabezpieczenie i zamkniętych drzwi nie da się w ten sposób otworzyć.

Awaryjne otwieranie auta

Zdecydowanie najtańszym, najprostszym i najszybszym sposobem jest wezwanie ślusarza z https://www.pogotowie-zamkowe-lodz-24h.pl/. Fachowiec posiada odpowiednią wiedzę, doświadczenie i specjalistyczne narzędzia, które pozwalają mu na otwarcie drzwi dowolnego typu. Usługa przeprowadzana jest sprawnie i bez ryzyka spowodowania jakichkolwiek uszkodzeń, czy to w zamku, czy też w drzwiach. Dodatkowo awaryjne otwieranie zamków dostępne jest 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, a więc z pomocy można skorzystać o dowolnej porze. Czas oczekiwania na ślusarza nie jest długi, więc szybko będzie można się pozbyć problemu i ruszyć w trasę.