kanapa

Sofy do salonu – czym się kierować przy ich wyborze?

Salon to zazwyczaj serce domu, dlatego tak istotną kwestia jest właściwe wyposażenie go. Nic nie zaaranżuje lepiej jego wnętrza niż dobrze dobrana sofa. To w końcu na niej odpoczywamy, przyjmujemy gości, a czasami i drzemiemy. Jak wybrać odpowiednią? Podpowiadamy.

Sofa, a metraż salonu

Może zdarzyć się tak, że aranżując wnętrze i dobierając odpowiednie meble, będziemy musieli liczyć się z pewnymi ograniczeniami, np wymiarami pomieszczenia. Wybierając sofy do salonu, dobrze sprawdźmy ich wymiary i zmierzmy, czy aby na pewno ich wielkość będzie pasowała do naszej przestrzeni.

Z pewnością każdy z nas marzy o wielkiej kanapie, jednak miejmy świadomość tego, że duże meble mogą nie pasować do małego salonu. W takim przypadku lepiej postawić na coś niewielkiego, ale równie wygodnego. Rynek wyposażenia wnętrz jest aktualnie na tyle bogaty, że każda osoba znajdzie coś co odpowiada jej zmysłowi estetycznemu, a dodatkowo dobrze prezentuje się w domu. Dobrym pomysłem się sofy dwuosobowe, trzyosobowe, ale również narożniki, które są idealnym rozwiązaniem, gdy miejsca w domu jest niewiele.

Sofa do salonu i jej funkcje

Zanim kupimy mebel, warto zastanowić się jakie funkcje ma spełniać. Jest to równie istotne, co odpowiednie wymiary sofy. Nie ulega wątpliwości, że kanapa bardzo często służy nam do odpoczynku po ciężkim dniu w pracy, miłego spędzania czasu, np. oglądania telewizji czy czytania ulubionej książki. Ale jej zastosowań jest znacznie więcej. Gdy odwiedzą nas goście, to tam zasiadamy do wspólnych rozmów. Dlatego warto wybrać sofę, która będzie pasowała do wnętrza, ale prócz aspektu wizualnego spełni również dobrze swoje techniczne funkcje.

Aktualnie kupić możemy sofy rozkładane, które nie tylko sprawdzą się w dzień, ale również w nocy. To idealnie rozwiązanie w przypadku, gdy nasz dom często odwiedza rodzina lub przyjaciele. Dzięki temu, sofa, która za dnia jest idealnym miejscem aby usiąść i się zrelaksować, w nocy zaczyna spełniać funkcję dodatkowego łóżka, a co więcej rozwiązuje problem dodatkowego pokoju dla gości. Gdy zdecydujemy się na taki wybór, warto sprawdzić, czy kanapa ma dodatkowy schowek na pościel i poduszki. Jeśli posiadamy dzieci warto zadbać o bezpieczeństwo sofy i wybrać taką, którą łatwo będzie wyprać, np. wodoodporną.

Szeroki wybór modeli sprawia, że każda osoba znajdzie mebel dostosowany do jej potrzeb i preferencji, co w przypadku sofy jest niezwykle istotne, bo zakup odpowiedniego mebla często towarzyszy nam przez długie lata.