nosniki teleskopowe

Do czego służą nośniki teleskopowe?

Nośniki teleskopowe to wielofunkcyjne urządzenia, bez których ciężko wyobrazić sobie dobrze zorganizowany plac budowy. Ułatwiają oraz pomagają organizować działania w budownictwie, przemyśle oraz rolnictwie. Funkcjonalność i wielozadaniowość nośników teleskopowych wynika głównie z szerokiej gamy osprzętu, które poszerzają ich zastosowanie. Do czego służą?

Nośniki teleskopowe – jakie mają zastosowanie?

Nośniki teleskopowe stosowane są do prac na wysokości, co znacznie ułatwiają wysięgniki wyposażone w platformę roboczą dla ludzi. Pomagają przy załadunku i rozładunku materiałów. Są niezbędne przy pracach porządkowych i robotach z zakresu przemieszczania towarów sypkich za pomocą szufli. Maszyny te posiadają zwiększoną wydajność i wytrzymałość, a ich udźwig może sięgać nawet 6 ton przy operacyjnej wysokości sięgającej 26 metrów! Należy pamiętać, że udźwig na poziomie 5-6 ton to waga podnoszenia na maksymalnie wsuniętym wysięgniku. Nośniki teleskopowe nadają się do pracy w trudnym terenie, ponieważ posiadają cztery duże, terenowe koła. Wykorzystują napęd hydrostatyczny, który zapewnia większą siłą, zwrotność i prędkość jazdy.

Wybór nośników teleskopowych – na co zwracać uwagę?

Wybierając nośniki teleskopowe, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich wysoką jakość. Maszyny mogą bardzo ułatwiać poszczególne zadania, ale tylko wtedy, gdy są sprawnym, zadbanym i regularnie serwisowanym sprzętem. Takie ładowarki oferuje m.in. wynajem dźwigów Fabne, który dba o swój asortyment. Dlatego osoby, które poszukują nowoczesnych urządzeń od wiodących producentów, powinny przejrzeć dostępne produkty specjalistyczne. Wynajmując nośniki teleskopowe, należy również przeanalizować rodzaj prac, jakie mają być wykonywane na budowie i na tej podstawie dobrać odpowiednie urządzenie.

Nośniki teleskopowe – jakie mają zalety?

Nośniki teleskopowe znacznie zwiększają bezpieczeństwo prac na wysokościach i ułatwiają ich przebieg. Dają możliwość podnoszenia ramienia teleskopowego w górę i w dół, wysuwania i wsuwania ramienia, podnoszenia oraz opuszczania wideł czy sprawnego kierowania urządzeniem. Dodatkowo nośniki teleskopowe to maszyny robocze, które poza zastosowaniami w rolnictwie, doskonale sprawdzają się w przemyśle budowlanym, drzewnym czy przy codziennych pracach – także przy podnoszeniu osób i rozładunku różnych towarów.