zamek

Jak otworzyć auto bez kluczyka?

Usługi dotyczące otwierania drzwi w samochodzie w trybie awaryjnym mogą wydawać się nam zupełnie bez sensu i faktycznie niektóre są nieprzydatne. Otóż warto pamiętać, że bez względu na to jaki samochód posiadamy w każdym momencie możemy potrzebować takiej pomocy. Często zdarza się, że samochód samoczynnie zatrzaskuje się z kluczykami w środku ale to jeszcze nie wszystko, bowiem zdarza się także zgubienie kluczyków do samochodu podczas codziennego natłoku zajęć a niekiedy występuje złamanie kluczyka. Każdy z wyżej wymienionych przykładów będzie potrzebował specjalisty, aby otworzyć samochód i pozbyć się problemu. Nawet jeżeli posiadamy wiedzę na ten temat będzie nam bardzo ciężko otworzyć drzwi nie posiadając odpowiednich narzędzi, w których posiadani są wyłącznie ślusarze.

Najmniej spodziewany moment

Rzeczą oczywistą jest fakt, iż przypadki dzieją się w najmniej oczekiwanym momencie kiedy i tak już gdzieś się spieszymy bądź mamy masę innych problemów na głowie. Niestety trzeba być na to przygotowanym i wiedzieć co w danym momencie zrobić, gdy auto nie będzie chciało się otworzyć. Z pewnością otwieranie auta bez kluczyka jest bardzo ciężkim zadaniem dla osoby, która nigdy nie miała z tym styczności. Szczerze mówiąc nawet gdybyśmy posiadali wiedzę umożliwiającą nam otworzenie drzwi, to z pewnością nie mamy odpowiednich do tego narzędzi. Reasumując, jedyną opcją jaka nam pozostaje to wezwanie ślusarza z https://www.pogotowie-zamkowe-krakow.pl/ , który zazwyczaj przyjeżdża na miejsce w ciągu kilkudziesięciu minut i który po kolejnych kilkudziesięciu minutach rozwiązuje nasz problem. Warto poświęcić kilka minut na poznanie sposobów jakie stosuje się przy otwieraniu auta bez kluczyka. Najczęściej wykorzystywanym sposobem jest specjalna przyssawka do szyby, za pomocą której doświadczony fachowiec będzie mógł odgiąć szybę o kilka milimetrów. Kolejnym etapem tej jakże skomplikowanej operacji jest zastosowanie poduszki hydraulicznej, z pomocą której będzie można powiększyć szczelinę i wsunąć specjalny haczyk umożliwiający otworzenie drzwi samochodu od wewnątrz. Jest to bardzo bezpieczny sposób, którym nie ryzykujemy uszkodzenia zamka bądź też karoserii. Drugą metodą stosowaną już kilkadziesiąt lat temu jest użycie narzędzi do manipulacji mechanizmu zamka. Taki sposób choć bardzo skuteczny wymaga od ślusarza dużo więcej precyzji, opanowania oraz niezbędnej wiedzy. Tutaj natomiast istnieje większe prawdopodobieństwo uszkodzenia zamka czy karoserii pojazdu, dlatego specjaliści coraz częściej wybierają opcję z użyciem poduszki hydraulicznej oraz przyssawki.

Pomoc w każdy dzień i o każdej porze!

To, że niespodziewane wypadki dzieją się w najgorszym momencie każdy wie doskonale, jednak gdy taki przypadek się już wydarzy to często zapominamy o pewnej kwestii. Mianowicie osoby zajmujące się awaryjnym otwieraniem drzwi od samochodu sprawują swoją służbę siedem dni w tygodniu przez całą dobę, oznacza to że w każdym przypadku powinniśmy otrzymać oczekiwaną pomoc. Oczywiście przyjdzie nam trochę poczekać na przyjazd ślusarza, jednak zazwyczaj czas oczekiwania nie przekracza kilkudziesięciu minut. W tym czasie możemy przygotować sobie niezbędny dokument jakim będzie dowód rejestracyjny naszego pojazdu, którym udowodnimy że jesteśmy właścicielem danego pojazdu. Wówczas po sprawdzeniu fachowiec będzie mógł przystąpić do swojej pracy która nie powinna zająć mu dużo czasu, a ponad to nie powinna nas ostatecznie dużo kosztować