Damska kosmetyczka

Damska kosmetyczka – sprawdź, co powinnaś nosić w swojej torebce

Damska torebka to prawdziwa skarbnica „wszystkiego i niczego”. Pewnie Ty również nosisz ze sobą mniej i bardziej potrzebne rzeczy, które przecież mogą przydać się w każdej sytuacji. Jeśli już nosisz ze sobą niebotyczne ciężary, warto, byś miała w swojej torebce małą kosmetyczkę z kilkoma kosmetykami, dzięki którym przetrwasz nawet kilkunastogodzinny dzień poza domem. Nie musisz od razu kompletować pełnego zestawu do makijażu – wystarczy kilka niewielkich produktów, które z łatwością powinnaś zmieścić nawet w małej torebce. Zatem do dzieła.

Kosmetyczka do torebki: krem do rąk

Krem do rąk to najlepszy przyjaciel kobiety. Nie powinnaś ruszać się bez niego z domu, zwłaszcza zimą, kiedy Twoje dłonie są najbardziej narażone na przesuszenie i uszkodzenia mechaniczne. W zależności od rodzaju swojej skóry, powinnaś dobrać krem do rąk o składzie najbardziej odpowiadającym Twoim wymaganiom. Co więcej, krem do rąk powinnaś zmieniać odpowiednio do panującej pory roku – latem wybieraj produkty nawilżające, a zimą – kremy natłuszczające chroniące przed niskim temperaturami.

Kosmetyczka do torebki: bibułki matujące do twarzy

Twoja cera ma tendencję do nadmiernego przetłuszczania w ciągu dnia? Zamiast pudru wybierz bibułki matujące, które znajdziesz w każdej drogerii. Delikatnie przykładając bibułkę do powierzchni twarzy pozbędziesz się nadmiaru sebum i przedłużysz trwałość makijażu dziennego. Twoja cera Ci podziękuje – kolejna warstwa pudru matującego na skórze może powodować zapychanie porów skórnych i powstawanie ognisk ropnych.

Kosmetyczka do torebki: szminka, pomadka ochronna, błyszczyk

Makijaż ust jest równie ważny jak make-up reszty twarzy, dlatego zawsze miej przy sobie kosmetyk, który pierwotnie nałożyłaś na swoje usta. Tradycyjne pomadki „zjadają się” w ciągu dnia podczas picia czy jedzenia, dlatego co kilka godzin możesz potrzebować dodatkowej warstwy produktu. Dokładanie szminki nie sprawdza się jednak w przypadku płynnych, matowych pomadek do ust. Jeśli zatem jesteś ich zagorzałą zwolenniczką, noś ze sobą pomadkę ochronną lub błyszczyk – w ten sposób nawilżysz swoje usta, dzięki czemu zastygająca pomadka nie zamieni się w nieestetyczną skorupę na Twoich wargach.

Kosmetyczka do torebki: antyperspirant

Przydatny zwłaszcza wtedy, gdy Twoja praca czy styl życia wymaga ciągłego ruchu. Antyperspirant pomoże Ci się nieco odświeżyć kiedy czujesz, że poziom Twojego komfortu nieco spada. Oczywiście noszenie ze sobą pełnowymiarowego produktu może być problematyczne, dlatego wybierz antyperspirant w sztyfcie lub miniaturkę, którą znajdziesz w drogerii. Dezodorant nie zastąpi Ci prawdziwego prysznica, ale pomoże poczuć się lepiej w kryzysowych sytuacjach.

Kosmetyczka to torebki: perfumy

Wiele kobiet nie wyobraża sobie zawartości swojej torebki bez podręcznego flakonika ulubionych perfum. Zapach jest równie ważny jak makijaż czy ubranie, dlatego powinnaś nosić ze sobą mini-wersję swoich sprawdzonych perfum. Dzięki ich obecności możesz zawsze i wszędzie dodać sobie pewności siebie.

Kosmetyczka do torebki: mokre chusteczki

Niewielkie opakowanie mokrych chusteczek nie zajmuje wiele miejsca w torebce, a może uratować Ci życie. Dzięki nim dokonasz małych poprawek w dziennym makijażu, odświeżysz dłonie w ciągu dnia, a nawet wyczyścisz zabrudzone obuwie. Jak widać, zastosowanie chusteczek nawilżanych jest niemal nieograniczone, dlatego jeśli jeszcze się z nimi nie zaprzyjaźniłaś – koniecznie powinnaś to zrobić.