Kosmetyczka kobiety

Gąbka do makijażu: beauty gadżet, który warto mieć w swojej kosmetyczce

Sztuka makijażu nie należy do najłatwiejszych, szczególnie gdy przywiązujesz szczególną wagę do detali. Perfekcyjny makijaż zaczyna się od jego bazy, czyli nałożenia podkładu. W zależności od rodzaju cery, konsystencja produktów płynnych do twarzy może się diametralnie różnić, jednak jedno pozostaje niezmienne – chcesz, aby podkład wyglądał na Twojej twarzy naturalnie i nie powodował efektu „maski”. Oczywiście jakość i formuła podkładu ma znaczenie, jednak wiele zależy również od sposobu aplikacji kosmetyku na skórę. Jeszcze kilkanaście lat temu całkiem normalne wydawało się nakładanie podkładu za pomocą palców, dziś jest to już pewien rodzaju przeżytek. Większość kobiet wybiera spośród dwóch narzędzi: pędzla do makijażu oraz gąbki do makijażu. Ta druga staje się coraz bardziej popularna ze względu na jej szerokie zastosowanie. Zatem jeśli jeszcze nie miałaś okazji przetestować gąbeczki do makijażu, zobacz dlaczego warto mieć ją w swojej kosmetyczce.

Gąbeczka do makijażu – krótka charakterystyka

Klasyczna gąbeczka do makijażu przypomina niewielkie jajko, które najczęściej jest zaostrzone z jednej strony. Gąbka posiada porowatą strukturę, która pozwala używać nawet małej ilości płynnego podkładu. Przed użyciem gąbeczki należy ją zmoczyć letnią wodą – pod wpływem cieszy zwiększa swoją objętość i staje się miękka w dotyku.

Jak wybrać gąbeczkę do makijażu?

Na rynku można znaleźć wiele rodzajów gąbeczek do makijażu. Najtańsze to koszt zaledwie kilku złotych. Znacznie wyższą ceną charakteryzuje się „oryginalna” gąbeczka do makijażu, czyli Beauty Blender. W zależności od drogerii czy sklepów kosmetycznych, jej koszt może sięgać kilkudziesięciu złotych. Na szczęście kolejne marki wypuszczają na rynek tańsze zamienniki Beauty Blendera, które nie ustępują mu w jakości czy łatwości w użytkowaniu. Dobra gąbeczka do makijażu nie powinna być zbyt twarda, powinna zwiększać swoją objętość oraz nie „zżerać” zbyt dużo kosmetyków.

Zalety gąbeczki do makijażu

Po pierwsze, podczas aplikacji podkładu rękoma lub pędzlem do makijażu, często pojawia się problem nieestetycznych smug na skórze. Nakładając podkład za pomocą gąbeczki nie powinnaś mieć z tym trudności – gąbeczka równomiernie rozprowadza produkt na twarzy.

Po drugie, nakładanie produktów płynnych gąbką do makijażu przedłuża ich trwałość – podkład wtapia się w skórę, a aplikacja kolejnych warstw kosmetyków jest zdecydowanie łatwiejsza. Dodatkowo, przy pomocy gąbeczki można budować krycie podkładu, co w przypadku pędzla czy rąk jest trudne do osiągnięcia.

Po trzecie, makijaż twarzy wykonany za pomocą gąbeczki daje naturalne wykończenie. Skóra twarzy wydaje się bardziej świetlista i odżywiona, a to dzięki wtłaczaniu podkładu w skórę odpowiednimi ruchami.

Gąbka do makijażu – jak jej używać?

Jeśli nigdy wcześniej nie miałaś w ręku gąbeczki do makijażu, powinnaś zapoznać się z podstawowymi zasadami jej używania. Wbrew pozorom nie jest to takie proste, szczególnie dla początkujących.

Aplikacja podkładu za pomocą gąbeczki do makijażu: krok po kroku

Przed użyciem gąbeczki powinnaś ją zmoczyć w letniej wodzie aż do uzyskania pełnej objętości. Nadmiar wody odciśnij, najlepiej z pomocą ręcznika papierowego. Następnie nałóż niewielką ilość podkładu na grzbiet dłoni lub bezpośrednio na gąbeczkę. I najważniejsze – rozprowadzaj podkład na skórze ruchami stemplującymi aż do uzyskania zadowalającego efektu. Przesuwając gąbką po twarzy narobisz sobie smug, które ciężko później zniwelować. Po użyciu gąbeczki dokładnie ją wyczyść – dobrze sprawdzi się delikatna oliwka dla dzieci lub szare mydło.