system parkingowy

Czym się kierować, wybierając system parkingowy?

Wybór systemu parkingowego wydaje się być dość trudnym zadaniem. Warto nieco zgłębić ten temat, by poznać różne rodzaje i dowiedzieć się, czym się od siebie różnią. Dzięki temu będziesz mógł świadomie podjąć decyzję i wybrać rozwiązanie, które sprawdzi się najlepiej na Twoim parkingu. Najczęściej wybierane opcje to szlaban i słupek parkingowy. Zobacz, czym się kierować, gdy chcesz zapewnić sprawne działanie kontroli dostępu na terenie parkingu.

Szlabany parkingowe i ich rodzaje

Szlabany składają się z ramienia z przegubem, korpusu z siłownikiem i mechanizmu sterującego. Ich dostawą zajmują się profesjonalne firmy, dlatego warto się zdecydować np. na montaż systemów parkingowych Abram z Warszawy. Najpopularniejsze to szlabany, które mogą różnić się długością ramienia i mechanizmem otwierania. Wyróżnia się wśród nich m.in. szlabany wjazdowe, ręczne, półautomatyczne i automatyczne oraz osiedlowe. Większa automatyzacja procesu otwierania szlabanu pozwala na sprawne działanie i oszczędność pracy ludzkiej przy obsłudze urządzenia. Dzięki temu kontrola dostępu na parkingu przebiega szybko i wygodnie.

Jak wybrać napęd szlabanu parkingowego?

Urządzenia te mogą różnić się napędem. Najczęściej stosuje się szlabany elektrohydrauliczne i elektromechaniczne. W warunkach klimatycznych panujących w Środkowej Europie dobrze sprawdzają się modele o napędzie elektromechanicznym. Takie szlabany nie wymagają też dodatkowej konserwacji. Urządzenia elektrohydrauliczne charakteryzują się dłuższą żywotnością oraz możliwością pracy przy dużej częstotliwości otwierania i zamykania. Wymagają jednak regularnych przeglądów, serwisowania i konserwacji.

Jak dobrać szlaban do wjazdu na parking?

Przy wyborze szlabanu należy kierować się m.in. liczbą cykli otwarć, czyli intensywnością pracy oraz szerokością wjazdu. Wybór dłuższego ramienia sprawia, że mechanizm potrzebuje więcej czasu do pełnego otwarcia, dlatego czasem warto postawić na dwa krótsze szlabany stawiane po obu stronach wjazdu. Instalacja długiego ramienia wymaga także zastosowania podpory z drugiej strony. Odpowiednio dopasowany system parkingowy to sprawna kontrola dostępu. Dobierz rodzaj szlabanu do wielkości parkingu i częstotliwości wjazdów, mając na uwadze także optymalną długość ramienia.