Dlaczego warto tańczyć?

5 powodów, dla których warto tańczyć!

Tańcząc, angażujesz całe ciało. Możesz więc spalić dużą liczbę kalorii, od 250 do 400 kalorii w ciągu godziny. Taniec poprawia też ogólne samopoczucie. Dzięki niemu poczujesz się bardziej pewna siebie, atrakcyjna i seksowna. Sprawdź, dlaczego warto zapisać się na zajęcia.

Doskonały trening cardio

Taniec wpływa pozytywnie na ogólną wydolność sercowo-naczyniową i wydolność płuc. Pobudza krążenie, jednocześnie obniżając ciśnienie krwi. W ten sposób zmniejsza ryzyko choroby niedokrwiennej serca. Pozwala też łatwiej poradzić sobie ze stresem i poprawia samopoczucie.

Poprawia koordynację ruchową, zwinność i elastyczność. Wzmacnia kości, zmniejszając ryzyko osteoporozy. Zwiększa również sprawność aerobową, a także napięcie i siłę mięśni. Pozwala też nawiązać relacje z osobami o podobnych zainteresowaniach. Możesz tańczyć w grupie, z partnerem lub sama.

Taniec jest świetnym treningiem cardio, pomaga więc naturalnie wzmocnić kości i mięśnie. Dostarcza też mnóstwo energii i endorfin. Dodatkowo zmniejsza ryzyko cukrzycy, nadciśnienia, osteoporozy i chorób serca.

Lepsza pamięć

Podczas ćwiczeń wzrasta poziom substancji chemicznych w mózgu, które stymulują produkcję komórek nerwowych. Taniec wymaga zapamiętania różnych kroków i sekwencji, dlatego poprawia pamięć. Angażuje jednocześnie kilka typów inteligencji: kinestetyczna, racjonalna, muzyczna i emocjonalna. W ten sposób zwiększa aktywność nerwową, obniżając ryzyko choroby Alzheimera i demencji.

Salsa zawiera mieszankę wpływów karaibskich, latynoamerykańskich i afrykańskich. Tańczy się ją w parach, podkreśla rytm i zmysłowość. Dużą popularnością cieszy się także jazz, polegający na kopnięciach, skokach i zwrotach w rytm muzyki.

Zalety tańca

Elastyczność mięśni

Rozciąganie przed i po zajęciach jest niezwykle ważne, by maksymalnie zaangażować się w choreografię i uniknąć kontuzji. Zobaczysz, że z czasem staniesz się bardziej elastyczny. Stopniowo zwiększy się Twój zakres ruchu, dzięki temu łatwiej zatańczysz nawet skomplikowaną choreografię.

Jeśli chcesz poprawnie wykonać każdy ruch i sekwencję, musisz utrzymać stabilny środek ciężkości. Z czasem Twoja postawa, równowaga i świadomość przestrzenna zaczną się naturalnie poprawiać, dzięki temu łatwiej wykonasz każdy krok.

Buduje siłę mięśni

Czy jesteś ciągle zmęczony, nawet po 8-9 godzinach snu? Jeśli tak, zacznij tańczyć! To doskonała odpowiedź na wszystkie problemy związane ze stresem i wyczerpaniem. Trenując regularnie, poprawisz siłę i wytrzymałość mięśni. Dodatkowo skutecznie zregenerujesz organizm. Wzmocnisz zarówno górne, jak i dolne partie ciała.

Wyrażanie siebie

Taniec pozwala Ci wyrazić, jak się czujesz w danym momencie. Kiedy para tańczy do powolnej piosenki, patrzy sobie w oczy i się uśmiechają. Odczuwają wtedy silne emocje, niezależnie od tego, czy jest to miłość, czy pożądanie. Z drugiej strony taniec to forma sztuki, ponieważ odwołuje się do emocji.

Daje też wspaniałe poczucie wspólnoty. Zapewnia rozrywkę dla osób w każdym wieku. Dodatkowo pomaga zrelaksować zarówno ciało, jak i umysł. Pozwala uciec od codziennych zmartwień.

Więcej o tańcu na: https://www.szkoladancefloor.pl