Aranżacja pokoju dziecka

Aranżacja pokoju dziecka – co brać pod uwagę?

Aranżacja pokoju dziecka wcale nie musi oznaczać spędzenia snu z powiek. Okazuje się, że nie jest to takie trudne jak wielu mogłoby się spodziewać. Wystarczy wziąć pod uwagę kilka podstawowych czynników jak również indywidualne predyspozycje oraz preferencje dziecka, aby stworzyć mu przestrzeń w której będzie czuło się komfortowo, a więc chętnie też będzie spędzało czas.

Przede wszystkim wiek dziecka

Urządzanie pokoju dla dziecka powinno się rozpocząć od dostosowaniu przestrzeni do wieku naszej pociechy. Bardzo ważne jest to, aby była ona dopasowana do jej potrzeb. Bez względu jednak na to czy będzie to noworodek czy też junior wszystkie pokoje muszą mieć wspólny mianownik – muszą być bezpieczne. To najważniejszy czynnik, który trzeba koniecznie wziąć pod uwagę oraz wcielić go w życie.

Zobacz także: https://www.hyperweb.pl/meble-kuchenne-jak-je-wybrac/

Kolory mają znaczenie

W zależności od tego, ile nasze dziecko ma lat i czy samo już ma jakieś preferencje kolorystyczne, tak powinniśmy zdeterminować decyzje, jakie barwy pojawią się w jego pokoju. Można zawsze postawić na neutralne, które będą „rosły wraz z dzieckiem”. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby iść w tonacje, które ono po prostu lubi. W końcu jest to jego pokój i to właśnie maluch ma się w nim dobrze czuć. Niemniej pamiętajmy o proporcjach pokoju – te często mogą nieco pokrzyżować plany. W małych pomieszczeniach raczej unikajmy ciemnych barw, chyba, że koniecznie chcemy, to weźmy pod uwagę jedną ścianę. W wąskich z pomocą takich można zmienić proporcje. W przestronnych mamy o wiele większe pole do popisu.

Komfortowe i funkcjonalne meble

Wygląd mebli jest bardzo istotny, ale jeszcze ważniejsza jest ich funkcjonalność oraz wygoda. Warto postawić na meble na wymiar, żeby mieć pewność, że będą skrojone na miarę wnętrza. To także doskonały sposób na to, aby mieć absolutnie wszystkie niezbędne szafy, szafki i szafeczki, a przy tym aby spełniały one oczekiwania zarówno nasze, jak i dziecka. Zanim jednak te się pojawią w przestrzeni, warto jest poszukać dobrego stolarza z doświadczeniem, aby potem uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Moc dodatków

Tajemnica każdej aranżacji tkwi w szczegółach. Mowa o wszelkich dodatkach takich jak zabawki, ramki na zdjęcia, oświetlenie, zasłony, dywany, poduszki, koce – słowem, wszystkie elementy, które mogą dodać wnętrzu charakteru i bardzo je spersonalizować.