3 sposoby na oryginalne ozdobienie ściany w salonie

Przenikanie się płaszczyzn, ciekawe wzory, różnorodne faktury i kolory – pomysłów na interesujące ozdabianie ścian jest mnóstwo. Najważniejsze jest to, aby spośród nich wybrać takie, które będą pasowały zarówno do naszego wnętrza, jak i wpisywały się w nasze upodobania. Mimo że wybór jest różnorodny, jest kilka uniwersalnych sposobów, które świetnie sprawdzą się w każdej przestrzeni, a przy tym dodadzą jej dekoracyjnego smaczku.

Ściana w salonie – postaw na drewno

Drewno jest szalenie eleganckim sposobem na to, aby nadać wnętrzu charakteru, przytulności i klasy. Spotykane jest we wnętrzach od stuleci i nie bez powodu. Dobrze dobrane i zaprezentowane, idealnie wkomponuje się w każdą przestrzeń – od utrzymanej w duchu nowoczesnym, rustykalnym, skandynawskim, po glamour i loft. Drewno jest uniwersalne, ociepla aranżację, a różnorodność sęków oraz kolorów sprawia, że możemy doskonale dopasować go do charakteru wnętrza. Co ważne, doskonale współgra z większością dekoracji, w tym ze szkłem, metalem oraz wszelkimi tkaninami. Drewniane deski mogą gościć zarówno na ścianie telewizyjnej, jak i w strefie w której stworzyliśmy jadalnię, bądź postawiliśmy kanapę.

Postaw na moc plakatów

Plakaty są jednym ze sposobów na spersonalizowanie wnętrza. Motywy, które je zdobią mogą wiele powiedzieć o naszych upodobaniach, a nawet o osobowości. Ich bogaty wybór zarówno pod względem wspomnianych motywów, jak i kolorystyki sprawia, że są niezwykle uniwersalnym pomysłem na ozdobienie ściany w salonie.

Nic nie stoi także na przeszkodzie, abyśmy sami zaprojektowali plakat, albo wykorzystali do stworzenia go wykonane przez nas zdjęcie. Ważne, jednak jest to, aby drukowanie plakatów powierzyć profesjonalistom. Pamiętajmy o tym, że nawet najpiękniejsze motywy mogą wypaść bardzo blado w konfrontacji z kiepskiej jakości wydrukiem. Wiele drukarni cyfrowych umożliwia taką usługę online, więc zlecenie wykonania plakatu nie będzie problematyczne.

Szukasz drukarni cyfrowej w Warszawie? Odwiedź: wawadruk.pl

Dekoracja ściany w salonie – farba

Farba daje nieograniczone możliwości aranżacyjne. Na rynku dostępnych jest jej wiele rodzajów – od emulsji, po tablicowe, akrylowe, magnetyczne itp. Możemy z ich pomocą stworzyć ścianę na której będziemy mogli rysować czy też przyczepiać elementy dekoracyjne wykończone magnesem. Nie bójmy się różnych zestawień kolorystycznych, a także wzorów – wszelkiej maści pasów, a nawet trójkątów. Czasem jedna ściana może sprawić, że wnętrze zyska niepowtarzalny charakter i wszelkiej maści dodatki staną się po prostu zbędne.

Udekorowanie ściany w salonie nie musi być trudnym zadaniem. Przy odrobinie zaangażowania oraz odpowiednim podejściu do tematu w kwestii połączeń i zestawień dekoracyjnych możemy wprowadzić do wnętrza sporo aranżacyjnego zamieszania, obok którego nikt nie przejdzie

Zobacz także: https://www.world360.pl/jak-reklamowac-maly-lokalny-biznes/