hala magazynowa

Zastosowanie konstrukcji stalowych przy budowie hal

Budownictwo podlega szybkim zmianom technologicznym i korzysta z innowacyjnych rozwiązań. Są one szczególnie chętnie wykorzystywane przy budowie obiektów przemysłowych, inwestorzy oczekują bowiem szybkiego czasu realizacji, a jednocześnie dobrych parametrów technicznych powstających hal i magazynów. Z tego powodu chętnie wybieranym rozwiązaniem są konstrukcje stalowe. Dowiedz się, jakie jest ich zastosowanie przy budowie hal przemysłowych. 

Co wziąć pod uwagę przy budowie hal?

Przy budowie hal produkcyjnych najważniejsze są dwie kwestie. Należą do nich:

  • czas realizacji inwestycji – jako że hala przemysłowa powstaje po to, aby przynosić zyski, inwestorowi zależy na tym, aby mógł z niej jak najszybciej korzystać. Z tego powodu odchodzi się od ciężkiego budownictwa z tradycyjnych materiałów, które było bardzo czasochłonne, na rzecz innowacyjnych metod, cechujących się znacznie szybszym czasem realizacji,

  • koszty eksploatacji hali – hala przemysłowa to najczęściej bardzo duży obiekt. W dobie stale rosnących cen ogrzewania, zapewnienie w niej komfortu cieplnego może pochłonąć znaczną część zysków. Z tego powodu inwestorzy wybierają takie technologie, które pozwolą w przyszłości zmniejszyć koszty eksploatacji.

Obie z powyższych kwestii nie będą problemem, jeśli do budowy hali wykorzysta się konstrukcje stalowe.

Stal jako doskonały materiał konstrukcyjny

Stal, czyli stop żelaza z węglem to materiał konstrukcyjny o licznych zaletach, co potwierdza producent konstrukcji stalowych z firmy Re-Bud.

Stal charakteryzuje się ponadprzeciętną trwałością, a także dużą wytrzymałością mechaniczną. Ponadto do jej korzystnych cech należy duża sztywność, niska rozszerzalność termiczna, wysoka temperatura topnienia, a przede wszystkim podatność na obróbkę plastyczną. Wszystko to sprawia, że idealnie nadaje się do budowy różnego rodzaju hal przemysłowych.

Stalowe hala przemysłowe powstają znacznie szybciej niż te z materiałów tradycyjnych. Ponadto można dostosować ich parametry do potrzeb konkretnej inwestycji. Posiadają one także lepsze właściwości i są znacznie trwalsze, dzięki czemu idealnie nadają się zarówno do magazynowania, jak i do pracy. Mogą mieć one także doskonałe właściwości termoizolacyjne, wystarczy jedynie zdecydować się na budowę hali z płyty warstwowej, która ma dodatkowe ocieplenie. Wszystko to sprawia, że hala stalowa jest najlepszym wyborem na halę produkcyjną.