narzedzia

Bity i końcówki w szerokim asortymencie sklepu Atmo

Podczas wykonywania prac montażowych z użyciem wkrętarki należy mieć pod ręką nie tylko sprawne urządzenie, ale także bity i końcówki. Choć część z nich używana jest regularnie, to w ofercie sklepów specjalistycznych znajduje się wiele zróżnicowanych rodzajów. Jakie bity do wkrętarek są dostępne na rynku? Oto przegląd propozycji.

Kompletowanie akcesorium o bity do wkrętarek

Uzupełnianie zestawu narzędziowego jest żmudnym zajęciem. Wprawdzie można kupić od razu cały komplet, ale większość osób do użytku prywatnego wykorzystuje zazwyczaj tylko kilka urządzeń. Gdy przychodzi wykonać daną pracę, zawsze okazuje się, że czegoś brakuje i wówczas trzeba mimo wszystko sięgnąć do portfela. Stąd przekonanie, że zakupy do warsztatu nigdy się nie kończą.

Zobrazowana sytuacja dotyczy szczególnie akcesorium komplementarnych dla wkrętarek. Bity i końcówki danego rodzaju są nadeksploatowane, podczas gdy część asortymentu sklepów narzędziowych z tej kategorii cieszy się niskim lub w najlepszym razie umiarkowanym zainteresowaniem. Jednak podczas napraw czy remontów często zdarza się, że to właśnie ta końcówka, której nie ma w zestawie akcesoriów, jest akurat niezbędna.

Powyższe przykłady pokazują, że należy sukcesywnie powiększać “kolekcję” bitów do wkrętarek, aby następnym razem móc przystąpić do pracy już w pełni przygotowanym. Prezentujemy kilka rodzajów bitów i końcówek, które z pewnością powinny znaleźć się w każdym zestawie narzędziowym. Poszczególne produkty wybraliśmy z oferty specjalistycznego sklepu internetowego Atmo.

Bity i końcówki w internetowym sklepie Atmo

Wśród produktów znajdujących się w asortymencie sklepu Atmo wyróżnić warto dwa podstawowe rodzaje końcówek: bity ampulowe i posiadające gwint zewnętrzny. Pierwszy typ umożliwia osadzenie bitu we wkrętarce albo w specjalnie przystosowanym śrubokręcie. Drugi z rodzajów pozwala zamontować końcówkę za pomocą gwintu np. o rozmiarze M5. Wybór jednego z dwóch przedstawionych rozwiązań zależy od typu posiadanego elektronarzędzia.

Istotnym etapem w procesie zakupowym z punktu widzenia osoby wykonującej czynność jest wybór rodzaju łba bitu do wkrętarki. Większość modeli to końcówki u układzie krzyżowym z wgłębieniem montażowym PH2 (o długości wgłębienia 3,5-5 mm,) choć dostępne są także bity PH1 (2,5-3 mm) oraz PH3 (6mm). Stosuje się je przeważnie do metalu, drewna oraz płyt gipsowo-kartonowych. W grupie krzyżowych bitów są też produkty o wgłębieniu PZ, czyli posiadającym dodatkowe nacięcia.

Uwagę zwrócić należy także na płaskie bity do wkrętarek lub o kwadratowym (H3, H4 i H5) lub sześciokątnym zakończeniu (T15 lub T20) . W kategorii znajdują się oprócz tego holdery magnetyczne do bitów oraz przedłużki do bitów. Z pewnością jest w czym wybierać, więc skompletowanie zestawu akcesoriów narzędziowych nie będzie problemem.