lozko metalowe

Wybór łóżek metalowych do użytku w miejscach publicznych

Tworzenie miejsc noclegowych np. w budynkach użyteczności publicznej wymaga stosowania mebli do spania o ponadprzeciętnej trwałości. Zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem są solidne łóżka metalowe dla dorosłych. Zarówno wersje pojedyncze, jak i piętrowe występują w wielu różnych formach. Sprawdź już teraz, gdzie warto je stosować i jakie są ich zalety!

Przeznaczenie łóżek metalowych

Solidne meble wykonane z metalu doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie będą intensywnie eksploatowane. Łóżka metalowe są polecane np. do schronisk dla osób bezdomnych, obozów dla uchodźców czy izb wytrzeźwień. Jednak ich zastosowanie nie ogranicza się wyłącznie do obiektów użyteczności publicznej. Są chętnie wykorzystywane również w takich miejscach, jak:

  • areszt policyjny,

  • szpital,

  • hotel pracowniczy,

  • motel lub hostel,

  • akademik.

Cechują się bardzo wytrzymałą konstrukcją, co czyni je odpornymi na intensywną eksploatację, jak i w pewnym stopniu działalność wandali. Ich zaletą jest również przystępna cena.

Pojedyncze łóżka metalowe są idealne dla obłożnie chorych

Z intensywną eksploatacją mebli do spania muszą się mierzyć również placówki zajmujące się opieką nad osobami chorymi. Łóżka metalowe, szczególnie pojedyncze, są idealne do takich obiektów jak szpital, hospicjum czy dom seniora. W tym przypadku ich ogromną zaletą jest nie tylko ponadprzeciętna trwałość. Stelaż wykonany z metalu łatwo utrzymać w sterylnej czystości. Dodatkowo dzięki niemu można wyeliminować problem wchłaniania przez ramę brzydkich zapachów oraz różnego rodzaju płynów.

Łóżka metalowe jednoosobowe

Nowoczesne, produkowane przez doświadczonych producentów jednoosobowe ramy mebli do spania doskonale łączą w sobie wygodę użytkowania z ponadprzeciętną trwałością. Chętnie stosowane są w takich miejscach jak szpital czy hotel pracowniczy, są tanie w zakupie i eksploatacji, projektowane pod standardowe rozmiary materacy. Malowanie proszkowe zabezpiecza je przed korozją, a dzięki możliwości wyboru jednego z wielu kolorów farby, łatwo dopasować je do stylu wnętrza.

Co ważne, wiele modeli łóżek metalowych pojedynczych dla dorosłych zostało zaprojektowanych z myślą o oszczędności miejsca w niewielkich pomieszczeniach. To specjalne, podwieszane leżanki wyposażone w system umożliwiający ich składanie w stronę ściany.

Łóżka piętrowe metalowe

W przypadku konieczności zorganizowania wielu miejsc noclegowych na niewielkiej powierzchni najlepiej zdecydować się na wielopoziomowe meble. Łóżko piętrowe dla dorosłych może mieć dwa, a nawet 3 bardzo komfortowe miejsca do spania. Choć jest sporych rozmiarów, ma wykonaną z metalu konstrukcję, która cechuje się wyjątkową stabilnością. Oprócz tego może wytrzymać duże obciążenia, zapewniając bezpieczeństwo nawet osobom o większej wadze ciała.

To rozwiązanie wręcz idealnie sprawdzające się w takich miejscach jak hotel pracowniczy czy motel wynajmujący pokoje wieloosobowe.

Postaw na wysokiej jakości łóżka metalowe

Jak widzisz, zastosowań tego typu mebli jest wiele, a ich wykorzystanie wiąże się z licznymi zaletami. Jeśli jednak chcesz, aby pojedyncze czy przeznaczone dla 2 lub 3 osób łóżka cechowały się wieloletnią trwałością, najlepiej zamawiaj je od sprawdzonego producenta. Dzięki temu zyskujesz pewność, że są solidne i wykonane z najlepszych materiałów.