jaki kolor mebli wybrac do kuhni

Wybieramy kolor mebli kuchennych. Co wziąć pod uwagę?

Meble kuchenne mają ogromny wpływ na wygląd i charakter całej kuchni. Znaczenie ma nie tylko styl, w jakim są wykonane, ale też kolor. To właśnie on może dodać wnętrzu surowości lub je ocieplić. Może stonować pomieszczenie albo je ożywić. Warto więc poświęcić kwestii jego doboru więcej uwagi. Dowiedz się, co wziąć pod uwagę, decydując o kolorze mebli kuchennych.

Jak wybrać kolor mebli kuchennych?

Problem z wyborem koloru mebli kuchennych często wynika z tego, że nie do końca wiadomo, czym się kierować. Co powinno być ważniejsze – gust, moda, względy praktyczne? Choć w pewnych sytuacjach potrzebne są kompromisy, to jednak często udaje się znaleźć rozwiązanie zadowalające pod każdym względem. Zamawiając meble kuchenne na wymiar, np. w godnym polecenia serwisie meblox.pl, zawsze warto wziąć pod uwagę 3 istotne zasady.

Meble kuchenne powinny być praktyczne

Kiedy przygotowuje się projekt mebli kuchennych, o ich układzie i wnętrzu decydują względy praktyczne. Podczas wyboru koloru, także powinno się je brać pod uwagę. Kolory praktyczne to takie, na których nie widać drobnych zabrudzeń. Można do nich zaliczyć:

  • szarości,
  • jasne błękity,
  • beże,
  • naturalne drewno.

Czy to oznacza, że biel albo czerń są niewskazane? Nie. Trzeba jednak pamiętać, że szafki kuchenne w tych kolorach będą wymagały częstszego czyszczenia, zwłaszcza jeśli w domu są małe dzieci.

Kolory mebli kuchennych a wielość i jasność kuchni

Wybierając kolor mebli kuchennych, weź pod uwagę wielkość kuchni. Pamiętaj, że ciemne kolory optycznie pomniejszają przestrzeń, a jasne powiększają. Uwzględnij też jasność pomieszczenia. Jeśli masz ciemną kuchnię i urządzisz ją w ciemnych kolorach, to efekt może być przytłaczający. Bezpieczniej jest stosować takie kolory w dużych i dobrze oświetlonych kuchniach.

Uniwersalnie i ponadczasowo

Kolory mogą być uniwersalne i ponadczasowe, o ile wybierzesz je z palety barw neutralnych. Choć granatowe czy pistacjowe szafki kuchenne niekiedy kuszą miłośników tych barw, to jednak warto pamiętać, że:

  • mogą się szybko znudzić – zwłaszcza jeśli wybiera się je ze względu na modę,
  • intensywne barwy na dużej powierzchni męczą wzrok i oddziałują na emocje,
  • ograniczają możliwości wprowadzania późniejszych zmian aranżacyjnych.

Jeśli chcesz zamówić meble kuchenne – Chrzanów jest miastem, w którym wykona je dla Ciebie wspomniany już serwis meblox.pl. To producent mebli na wymiar, który realizuje gotowe projekty, ale także na zamówienie przygotowuje własne. Podpowiada też, jakie kolory szafek będą najlepszym wyborem.