Zapewnianie Klientom oczekiwanych produktów jest celem wielkich firm produkcyjnych. Jednak pogoń za konsumentem sprawiła, że środowisko zostało zasypane nierozkładającymi się opakowaniami i sztućcami, których nikt nie chce ponownie wykorzystywać. Co ważne, również produkty biodegradowalne nie zawsze są tak korzystne np. ze względu na spory udział energii i wody w procesie produkcyjnym. Świetnym kompromisem mogą być sztućce wielorazowego użytku.
Jakie typy wielorazowych sztućców możesz użyć?
Przyjęło się twierdzić, że wszystko, co plastikowe jest jednorazowe. To błąd, który za wszelką cenę stara się wyeliminować firma ZELAN – producent sztućców wielorazowego użytku. Wśród najczęściej stosowanych produktów użytkowych tego typu można wyróżnić:
- widelce;
- noże;
- łyżki;
- kubeczki;
- łyżeczki do lodów i koktajli;
- zestawy sztućców.
Cechą charakterystyczną tego rodzaju sztućców i produktów kuchennych jest wysoka trwałość i nowoczesny design. Taka kombinacja sprawia, że elementy wielokrotnego użytku rzeczywiście nadają się na spotkanie z rodziną i przyjaciółmi, a nawet jako wyposażenie lokali gastronomicznych. Taki sposób obchodzenia się z plastikiem jest zgodny z najnowszymi wytycznymi UE dotyczącymi organizowania „obiegów zamkniętych”.
Dlaczego warto wybierać sztućce wielorazowe?
Jaki jest największy problem związany ze stosowaniem produktów plastikowych? To szybkie pozbywanie się ich w sposób niekontrolowany. Można temu zaradzić na kilka sposobów. Po pierwsze warto stosować sztućce i kubeczki wielorazowe. Zapewniają taką samą jakość pomimo ich używania każdego dnia. Można bez trudu je umyć i wykorzystać ponownie, zarówno w warunkach domowych, jak i profesjonalnej gastronomii. Po drugie walka z plastikowymi odpadami powinna rozpoczynać się już na etapie ich produkcji. Tworzenie jednorazowych elementów codziennego użytku zachęca konsumentów do szybkiego pozbywania się ich. Warto również się zastanowić, jakie mam podejście do segregacji odpadów. To właśnie braki w świadomości konsumentów powodują, że odpady plastikowe mieszane są z innymi i ich recykling staje się kosztowny. Tymczasem odpowiedzialne segregowanie śmieci polimerowych i ich ponowne przetworzenie zapewnia spore korzyści dla całego środowiska.
Leave a Reply