sztuczna trawa

Trawa rolowana – czym się wyróżnia?

Ogród jest miejscem, które dla wielu kojarzy się z relaksem po ciężkim dniu w pracy i wypoczynkiem. Nierzadko jest to również obiekt najróżniejszych imprez czy też uroczystości rodzinnych. Z tego właśnie powodu właściciele ogrodów czy też działek starają się dbać o to, aby ich ogrody prezentowały się kolorowo i okazale. Jednym z najtrudniejszych w utrzymaniu elementów jest jednak trawnik. Wymaga on częstej pielęgnacji i nieco umiejętności ogrodniczych. Zasianie go nie zawsze idzie zgodnie z planem. Dlatego właśnie bardzo dużą popularnością cieszą się trawniki z rolek. To bardzo szybki i skuteczny sposób na uzyskanie pięknego i zdrowo wyglądającego trawnika. Co warto wiedzieć na temat trawy rolowanej?

Zalety trawy rolowanej – Dlaczego jest to takie popularne?

Ogólnie rzecz biorąc, trawa rolowana jest bardzo popularne z racji na swoją prostotę. Firmy oferujące trawę tego typu są w stanie położyć ją bardzo szybko. Oznacza to, że nie trzeba długo czekać, aż nasiona trawy się wzniosą. Trawę tego typu wykorzystuje się praktycznie wszędzie. Doskonale sprawdza się w ogrodach, na działkach czy nawet na skwerach miejskich. Trawa rolowana ma również to do siebie, że bardzo dobrze sprawdza się w nietypowych miejscach. Jeżeli mowa o terenie ukośnym, nasiona trawy często bywają wypłukiwane przez deszcze. W efekcie powoduje to brzydko wyglądające ubytki w trawniki. Trawa rolowana skutecznie eliminuje ten problem. Pielęgnacja takiej trawy również nie jest trudna. Co warto o niej wiedzieć?

Pielęgnacja trawy rolowanej

Dobrej jakości trawa na metry może być położona o każdej porze roku z wyjątkiem zimy. Jeżeli chodzi o pielęgnacje tego typu trawy, nie można zapomnieć o jej odpowiednim nawożeniu nawozami o dużej zawartości azotu. Nawóz taki wykorzystuje się do końca sierpnia. Następnie w okresie jesiennym należy zmienić go na taki, który wykazuje mniejsze ilości azotu. Do pielęgnacji trawnika w rolce należy też zaliczyć regularne podlewanie jak też i koszenie. Pierwsze koszenie należy wykonać, gdy trawa nie osiąga jeszcze 10 cm wysokości.