jak wymienic zamek w drzwiach

Wymiana zamka w drzwiach – kiedy warto wezwać ślusarza?

Bardzo często zdajemy sobie sprawę, że wymiana zamka w drzwiach to konieczność w przypadku nabycia nowej nieruchomości, czy zgubienia klucza. Jeśli odkryjemy próbę włamania do naszego mieszkania czy domu, też zdajemy sobie sprawę z tego, żeby zadbać o wymianę zamka. Niestety są sytuacje, których nie do końca jesteśmy świadomi, a mogą niestety nas spotkać.

W jakich sytuacjach przyda nam się Pogotowie Zamkowe z Warszawy?

Uszkodzenie zamka w drzwiach

Podobnie jak wszystko inne w domu, zamki nie są wieczne i w końcu może się okazać, że zamek jest uszkodzony. Jeśli masz trudności z zablokowaniem lub odblokowaniem drzwi lub zauważyłeś, że masz więcej problemów z umieszczeniem kluczem w zamku niż zwykle, to może być czas, aby pomyśleć o wymianie zamka. Z czasem zamki są narażone na działanie czynników zewnętrznych, co może prowadzić do ich zużycia, powodując, że nie działają już tak jak powinny. Jest to nie tylko frustrujące i potencjalnie niebezpieczne, jeśli jesteś zamknięty w domu, ale może wpływać również na Twoje bezpieczeństwo.

Zatrzaśnięte drzwi w domu – wezwij ślusarza

Jeśli zatrzasnąłeś drzwi w domu i próbował wszystko, aby dostać się do niego, koniecznym, a zarazem słusznym rozwiązaniem będzie telefon do ślusarza. Może się to zdarzyć, jeśli masz drzwi, które blokują się automatycznie po ich zamknięciu – są one świetne dla bezpieczeństwa, ale problematyczne, gdy w pośpiechu opuścisz lokal, nie zabierając ze sobą kluczy. Ślusarz zwykle będzie w stanie pomóc Ci dostać się z powrotem do domu, ale może trzeba będzie zmienić zamek całkowicie, w zależności od rodzaju zamka, który posiadasz. 

Osoby wyprowadzające się a wymiana zamka

Dobrym pomysłem jest wezwanie ślusarza i wymiana zamków w domu, jeśli ktoś się z niego wyprowadził. Na przykład, jeśli mieszkasz ze współlokatorem, a on się wyprowadził, zmiana zamków poprawi twoje bezpieczeństwo, ponieważ po prostu nie wiesz, czy przypadkiem nie przekazał komuś swojego klucza. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku spraw rodzinnych, takich jak rozwody. Wymiana zamków zapewni nam spokój i zabezpieczy nas oraz nasze rzeczy materialne.