Jakie funkcje może pełnić bujaczek dla niemowlaka?

Bujaczek dla niemowlaka to jeden z najpopularniejszych gadżetów używanych przez rodziców. Charakteryzuje się przede wszystkim kompaktowymi wymiarami i działa niezwykle uspokajająco na maluszka, pozwalając mu szybciej zasnąć. Jakie jeszcze funkcje może pełnić ten mebelek i dlaczego warto go mieć? Podpowiadamy.

Do czego służy bujaczek dla niemowlaka?

Bujaczek dla niemowlaka to niewielkich rozmiarów produkt, który można znaleźć bardzo często na wyposażeniu świeżo upieczonych rodziców. Jego popularność wynika głównie z prostoty obsługi oraz niezwykłej funkcjonalności. Dziecko czuje się na tym mebelku niezwykle komfortowo i wygodnie. Może spędzać tam czas skupiając swoją uwagę na zawieszonych na pałąku zabawkach. Co pozwala rodzicowi skupić się na jakiś czas na innych kwestiach.

Bujaczek dla niemowlaka pełni także funkcję kołyski. Delikatny i stały ruch ułatwia zasypianie i skutecznie wpływa na uspokojenie płaczącego dziecka. Rodzic z pewnością doceni łatwość jego obsługi. Mebelek można wprawić ruch jedynie stopą, delikatnie dociskając znajdującą się z przodu płozę. Nie ma więc nawet potrzeby, aby odrywać się od codziennych czynności, takich jak na przykład gotowanie.

Jakie dodatkowe funkcje może pełnić bujaczek dla niemowlaka?

Większość bujaczków przeznaczonych dla niemowlaków to kompaktowe mebelki, które można zabrać ze sobą praktycznie wszędzie. Taki produkt zastąpi nieporęczny wózek i sprawdzi się zwłaszcza w małych mieszkaniach. Zmieści się także do bagażnika w samochodzie. Oczywiście należy pamiętać, że w takim przypadku potrzebny jest fotelik i-Size, w którym dziecko może bezpiecznie podróżować.

Rodzice, którzy potrzebują dodatkowych funkcji, powinny rozejrzeć się za modelem wyposażonym w zasilanie z sieci elektrycznej lub w produkt działający na baterie. Są to zazwyczaj mniej kompaktowe urządzenia, których ogromną zaletą jest automatyka. Mebelek może bujać się w różnych odstępach czasu, a jego funkcjonalność rozbudowana jest o możliwość odtwarzania różnorakich melodii i kołysanek.