wydarzenia

Tablica korkowa – w jakich pomieszczeniach się sprawdzi?

Tablice korkowe są coraz częstszym elementem różnych pomieszczeń. Możemy je znaleźć zarówno na korytarzach budynków szkoły oraz innych instytucjach publicznych. Mimo, że wyglądają dość zwyczajnie, to są bardzo funkcjonalne. Gdzie jeszcze będą pasowały? Podpowiadamy.

Tablica korkowa – czy warto na nią postawić?

Warto zastanowić się, dlaczego tablica korkowa w tak krótkim czasie zyskała na popularności. Może to wynikać z faktu, że jest to idealne miejsce do zamieszczania codziennych ogłoszeń, informacji oraz plakatów. Możemy ją dowolnie modyfikować w zależności od naszych potrzeb. Na rynku wyróżniamy modele z ramą aluminiową, drewnianą oraz MDF. Dzięki temu, możemy wybrać tablicę, która nie tylko będzie spełniała nasze oczekiwania, ale będzie również pasowała do wnętrza danej instytucji. Coraz częściej w pomieszczeniach zauważyć możemy eleganckie i lekkie plansze, które stanowią dodatkowy element dekoracji wnętrza.

Tablica korkowa jest idealnym rozwiązaniem, aby szybko przekazać informację swoim współpracownikom. Dlatego też coraz częściej jest wykorzystywana w pomieszczeniach, do których dostęp ma cały zespół danego działu. Może również stanowić punkt w którym umieszczane są wszelkie pomysły na nowe projekty. Gdy zależy nam na solidnej i dobrej komunikacji w firmie, możemy użyć tablicy korkowej np. do powieszenie zdjęć ze spotkań i wyjazdów integracyjnych. Co warto zaznaczyć, tablice korkowe swoimi rozmiarami idealnie wpasowują się w otoczenie przestrzeni biurowej. Zdecydowanie jest to produkt warty sprawdzenia.

Gdzie wykorzystać tablicę korkową?

Tablica korkowa znajdzie zastosowanie w wielu pomieszczeniach. Idealnie sprawdzi się instytucjach publicznych. Może służyć tam jako miejsce do wywieszania najważniejszych informacji. W przypadku przedszkola, tablica korkowa może odgrywać ważną rolę jeśli chodzi o najważniejsze kwestie dotyczące dzieci. Możemy wywieszać na niej między innymi informacje o wycieczkach lub jadłospis.

Dobrym pomysłem jest wykorzystywanie jej w większych firmach do przekazywania informacji pomiędzy pracownikami. Mając własne biuro, tablica korkowa może być miejscem do przechowywania najważniejszych dat, spotkań oraz wydarzeń. Generalnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie do zapamiętania jest duża ilość informacji. Zastosowanie znajdzie również w domu. Możemy przyczepiać do niej karteczki z informacji o datach i godzinach spotkań lekarskich wszystkich domowników. W szkole idealnie odegra rolę miejsca w którym mogą umieszczane być prace plastyczne wszystkich dzieci.