nauka jezyka

Szkolenia językowe dla biznesu – zobacz ich rodzaje i przeznaczenie!

Przedsiębiorca, który chciałby zainwestować w szkolenia językowe przeznaczone dla biznesu, ma obecnie do dyspozycji wiele ich wariantów. Na co zwrócić uwagę, gdy celem jest podwyższenie kompetencji językowych pracowników?

Kursy ogólne języka biznesowego

Tego typu szkolenia językowe dla firm dedykowane są przede wszystkim dla firm, których pracownicy nie znają jeszcze zbyt dobrze języka i z tego powodu muszą rozpocząć naukę od podstaw.

Ogólne kursy języka biznesowego różnią się od kursów standardowych, ponieważ w ich trakcie nacisk kładzie się głównie na słownictwo używane w firmach. To powoduje, że bardzo dobrze przygotowują one pracowników do pracy, co przekłada się również na lepsze wyniki firmy.

Tego rodzaju szkolenia językowe dla firm są obecnie dostępne w formie stacjonarnej i internetowej. Mogą odbywać się bezpośrednio w firmie, ale również mogą wykorzystywać internetowe serwisy e-learningowe lub odbywać się za pośrednictwem komunikatora internetowego z lektorem na żywo.

Specjalistyczne kursy językowe dla firm

Takie szkolenia dedykowane są głównie dla tych firm, w których używany jest specjalistyczny język branżowy, na przykład w branżach jak prawo, medycyna, budownictwo, finanse.

Szkolenia językowe specjalistyczne są wtedy skoncentrowane na przekazywaniu kompleksowej wiedzy w zakresie słownictwa używanego w danej branży. Takie szkolenia językowe dla firm skierowane są głównie do pracowników posiadających już przygotowanie językowe na średnim poziomie.

Konwersacyjne szkolenia językowe dla biznesu

Gdy w firmie pracownicy mają korzystać z języka głównie po to, by prowadzić rozmowy, na przykład w obsłudze klienta, wtedy rekomendowane są szkolenia językowe dla firm konserwacyjne.

Takie szkolenia językowe skupiają się na konwersacjach, dzięki czemu pozwalają pracownikom na swobodną rozmowę i przełamanie bariery językowej. Są one często organizowane także z native speakerami – osobami, które posługują się danym językiem na co dzień i jest on dla nich językiem ojczystym.

Ekspresowe kursy językowe dla firm

Nie można również zapominać o kursach ekspresowych, które obecnie są dostępne w wielu wariantach dla klientów biznesowych. Takie szkolenia językowe dla firm są skoncentrowane na jak najszybszym przekazaniu wiedzy, dlatego też mają formę częstych spotkań lub nauki online.

Takie kursy językowe wybierane są przede wszystkim wtedy, gdy firma wymaga od pracowników jak najszybszego posługiwania się danym językiem obcym, na przykład w sytuacji, gdy pojawia się nowy zagraniczny klient.