szkola tanca

Szkoła tańca — czym się kierować przy jej wyborze?

Coraz więcej osób wybiera taniec jako sposób spędzania wolnego czasu, ale również trening gwarantujący świetną sylwetkę i dobre samopoczucie. Ze względu na dużą liczbę szkół tańca, które obecnie funkcjonują na rynku, wybór tej jedynej może nie być prosty. Jakimi czynnikami najlepiej kierować się wybierając takie miejsce? Podpowiadamy.

Rodzaje oferowanych zajęć

Poszukując odpowiedniej dla siebie szkoły tańca najlepiej na początku zastanowić się jakiego stylu tańca chcielibyśmy się nauczyć. Na przykład szkoła, która oferuje zajęcia baletowe, może nie posiadać w swojej ofercie tańca w stylu hip-hop lub dla narzeczonych i odwrotnie.

Warto zastanowić się również czy interesują nas style spokoje, czy energiczne, a także, czy na zajęciach chcemy uczęszczać indywidualnie, czy na przykład partnerem. Najczęściej wybierane przez kobiety są lekcje bachaty lub salsy solo, natomiast przez pary taniec towarzyski, lub użytkowy.

Lokalizacja szkoły tańca

Szukając odpowiedniej dla siebie placówki, warto wziąć pod uwagę, jaka jest lokalizacja tego miejsca. Dla osoby, która jest np. z Trójmiasta najlepszym wyborem będzie szkoła tańca w Gdańsku. Warto sprawdzić, czy dojazd do budynku jest dogodny, a także czy sale są odpowiedniej wielkości. W tym celu warto przed zakupem pełnego karnetu przyjść na pojedyncze zajęcia i sprawdzić, czy sala jest komfortowa, a przy okazji zobaczyć, czy ten styl tańca, a także instruktor i inni uczestnicy nam odpowiadają.

Opinie na temat szkoły tańca

Jeżeli znaleźliśmy szkołę, która oferuje naukę interesującego nas stylu tańca, warto zasięgnąć opinii uczestników takich zajęć. W tym celu można posłużyć się mediami społecznościowymi i profilem na Facebooku, Instagramie lub wizytówce Google takiej szkoły.

Instruktorzy tańca

Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę, wybierając szkołę tańca, jest sprawdzenie jakie osoby tam pracują i jakie są ich umiejętności. Nauka nawet najtrudniejszego stylu, kiedy znajdziemy odpowiedniego nauczyciela, nie będzie dla nas trudna. Dlatego warto sprawdzić, czy instruktorzy posiadają specjalistyczną wiedzę, a także czy potrafią ją przekazać uczestnikom zajęć. Kwalifikacje takich osób można sprawdzić na przykład za pośrednictwem wyszukiwarki Google. Często są to osoby, które odnoszą spore sukcesy i uczestniczą np. w międzynarodowych turniejach tańca, dlatego można znaleźć artykuły o ich osiągnięciach.

Ceny zajęć

Ostatnim elementem, na który należy zwrócić uwagę, jest cennik zajęć. Czy mieści się on w naszym budżecie, czy też nie. Czy szkoła posiada możliwość wykupienia karnetów? Warto również sprawdzić, czy placówka honoruje karty takie jak MultiSport itp.