Siła kobiety

Silna kobieta – co to właściwie znaczy?

Kobiety to słaba płeć?” Krążący od dawien dawna stereotyp przestał być aktualny wraz z rosnącą samoświadomością kobiet, które przestały godzić się na gorsze traktowanie ze strony mężczyzn wykazujących się skrajnym szowinizmem i ignorancją. Nie bez powodu kobiety są coraz bardziej aktywne w sferach, które do tej pory zarezerwowane tylko i wyłącznie dla płci przeciwnej. Kobieta-inżynier czy kobieta-finansista to już nic nadzwyczajnego. Mężczyznom nie pozostaje nic innego, jak pogodzić się z myślą, że silnych kobiet będzie tylko przybywać. Ale co tak naprawdę kryje się pod określeniem „silna i niezależna kobieta”? Czy Ty sama możesz zacząć myśleć o sobie właśnie w ten sposób?

Silne kobiety znają swoją wartość

Czasy, kiedy kobiety sprowadzane były jedynie do roli gospodyń domowych już dawno minęły. Kariera zawodowa i realizowanie swoich pasji jest z pewnością ważną częścią Twojego życia. Trudno pogodzić obowiązki domowe z zawodowymi, jednak jeśli wykazujesz się dobrą organizacją czasu to nie powinnaś mieć problemu z działaniem na wielu polach jednocześnie. Kluczem do sukcesu jest uwierzenie w siebie i w swoje umiejętności, co wcale nie jest takie proste. Jeśli do tej pory myślałaś o sobie w kategoriach kobiety o przeciętnym potencjale, czas to zmienić. Silna kobieta to kobieta ambitna, która jest świadoma swoich zalet.

Silna kobieta nie umniejsza swoich sukcesów

Istnieje duża różnica między przechwalaniem się a akceptacją swoich osiągnięć. Jeśli sama będziesz skupiać się na swoich błędach i niedociągnięciach zamiast na sukcesach, osoby w Twoim otoczeniu również nie będą doceniać Twoich umiejętności w takim stopniu, jak na to naprawdę zasługujesz. Nie ma nic w złego w podkreślaniu swoich zasług, szczególnie gdy są one wynikiem wielu godzin ciężkiej pracy i nieprzespanych nocy. Nadmierna skromność często przyjmowana jest w negatywny sposób, dlatego jeśli wciąż pomniejszasz swoje sukcesy, może przyszedł czas na zmianę toku myślenia.

Silna kobieta nie boi przyznać się do błędu

Nikt nie jest idealny, dlatego rzeczą ludzką jest popełniać błędy. Jeśli zatem jesteś w sytuacji, kiedy dobrze wiesz, że „nawaliłaś”, nie ma sensu iść w zaparte. Przyznanie się do błędu wymaga wiele odwagi i odporności na krytykę, ale to właśnie odróżnia kobiety silne i niezależne od kobiet, które wciąż zakłamują rzeczywistość. Świadomość własnych niedoskonałości jest równie ważna, co dostrzeganie swoich zalet. Świadczy to o tym, że potrafisz być krytyczna wobec siebie i wyciągać wnioski ze swoich porażek.

Silna kobieta nie boi się nowych doświadczeń

Zawsze marzyłaś o skoku ze spadochronem, ale nigdy nie potrafiłaś zdobyć się na odwagę? Silna kobieta nie boi się wyjść ze swojej strefy komfortu i potrafi przesuwać granice swoich możliwości. Życie jest zbyt krótkie, żeby każde nowe doświadczenie rozkładać na czynniki pierwsze. Każdy moment jest dobry, aby rozpocząć nowy eta w swoim życiu. Nawet jeśli myślisz, że nie stać się na spontaniczność i zmianę swojego życia o 180 stopni, nie przekonasz się, dopóki nie spróbujesz.

Silna kobieta kocha samą siebie

Trudno oczekiwać od ludzi miłości, jeśli nie akceptujesz samej siebie. Każda kobieta zmaga się ze swoimi słabościami i niedoskonałościami, jednak nie warto z tego powodu użalać się nad sobą. Pokochanie samej siebie jest pierwszym krokiem do szczęścia, dlatego skup się przede wszystkim na swoich zaletach. Jeśli nie jesteś zadowolona ze swojej sylwetki czy nastawienia do życia, zacznij pracę nad sobą i nie szukaj wymówek.