Domówka

Domówka. Jak urządzić udaną imprezę?

Domówki powróciły do łask po kilku latach nieobecności, kiedy kluby muzyczne przeżywały prawdziwy rozkwit. Co prawda kluby nocne nie straciły znacząco na popularności, jednak wiele osób przerzuca się na kameralne imprezy w gronie najbliższych znajomych. Organizacja udanej domówki wymaga jednak trochę wysiłku i poświęcenia wolnej chwili na zaplanowanie menu, drinków czy reorganizacji przestrzeni w mieszkaniu. Szczególnie jeśli metraż Twoich czterech kątów nie jest zbyt imponujący. Oprócz planowania, musisz również wygospodarować czas na część praktyczną, czyli gotowanie czy doprowadzanie mieszkania do stanu używalności. Nie jest to wcale takie trudne – wystarczy podejść do organizacji domówki z dozą kreatywności i spontaniczności. Zatem jak przygotować udaną domówkę w swoim mieszkaniu?

Domówka: licz siły na zamiary

Co prawda imprezy w stylu amerykańskim, czyli takie, w których część gości siedzi wygodnie na kanapie, a część buja się w rytm muzyki zyskują na popularności, jednak nie dla wszystkich jest to rozwiązanie win-win. Jeśli zaprosisz więcej osób, niż jesteś w stanie wygodnie ulokować to istnieje duże prawdopodobieństwo, że strzelisz sobie w stopę. Dużą grupę imprezowiczów trudniej jest utrzymać w ryzach, dlatego jeśli mieszkasz w bloku czy kamienicy, lepiej przemyśl ilość zaproszonych gości, o ile nie chcesz narazić się sąsiadom.

Domówka: skup się na przekąskach

Będąc gospodynią imprezy z pewnością chcesz się pokazać z jak najlepszej strony. Jedzenie na domówce jest równie ważne jak napoje wyskokowe, jednak nie musisz spędzić w kuchni całego popołudnia. Wystarczy, że przygotujesz szybkie przekąski, które goście będą mogli swobodnie pałaszować bez używania talerzy czy sztućców. Dobrze sprawdzają się różnego rodzaju koreczki, mini-tortille czy bruschetta, a na słodko babeczki lub domowe ciasteczka. Przygotuj również jedno dane na ciepło, dzięki któremu goście nie opadną z sił zbyt szybko.

Domówka: dobry alkohol

Na domówce nie może zabraknąć alkoholu. Zadbaj o to, by goście mieli wybór wśród różnych rodzajów napojów procentowych. Jeśli chcesz być dobrze przygotowana, zapytaj o preferencje swoich gości na kilka dni przed planowaną domówką. Jeszcze lepszym sposobem na uzupełnienie imprezowego barku jest poproszenie gości o zaopatrzenie się w alkohol na własną rękę. W ten sposób każdy z gości wypije to co lubi i w ilościach, które nie zaszkodzą jego zdrowiu, choć tego nikt nie może przecież zagwarantować.

Domówka: pozbądź się cennych rzeczy z pokoju

Nawet jeśli nie spodziewasz się, że zwykłe spotkanie ze znajomymi może zamienić się w huczną imprezę, lepiej być przygotowaną na każdą ewentualność. Dlatego też pozbądź się z salonu wszelkich cennych rzeczy, które w największym stopniu są narażone na zniszczenia. Cennych pamiątek rodzinnych raczej nie zdołasz odkupić, więc bezpieczniej będzie, jeśli przeniesiesz je w bezpieczne miejsce.

Domówka: impreza tematyczna

Karnawał w pełni, a to znaczy, że to najlepszy czas na przebieranki. Wspólnie ze znajomymi ustal motyw przewodni imprezy tak, aby każdy gość czuł się swobodnie i komfortowo. Lata 80., superbohaterowie, a może postaci z kreskówek? Każdy pomysł jest dobry, żeby zwykłą domówkę zamienić w imprezę roku.

Domówka: festiwal gier planszowych

Myślisz, że gry planszowe są zarezerwowane dla dzieci? Nic z tych rzeczy. Obecnie trwa prawdziwy szał na gry planszowe dla dorosłych, które zapewniają dobrą zabawę podczas domówki. Na rynku można znaleźć wiele ciekawych pozycji, w które można grać większą ilością osób. Jeśli sama nie posiadasz żadnych planszówek, poproś o pomoc znajomych – może oni posiadają gry godne uwagi.