Korzyści z seksu

Seks – dlaczego warto go uprawiać?

Kobiety coraz śmielej rozmawiają o seksie. Jeszcze do niedawna był on absolutnym tematem tabu i panowało przeświadczenie, że to co dzieje się w sypialni ma w niej pozostać. Rozmowy o seksie oczywiście bywają trudne i niezwykle krępujące, jednak uprawianie seksu jest rzeczą zupełnie naturalną i świadczy o zdrowym podejściu do życia. Każdy podchodzi do tematu zbliżeń w sposób indywidualny, ale jedno się nie zmienia – niemal wszyscy ludzie uprawiają go dla przyjemności. Pewnie nigdy nie zastanawiałaś się nad tym, ile korzyści możesz czerpać z regularnych stosunków z partnerem. Nikt nie mówi o codziennym seksie, bo pewnie nawet nie masz na to czasu i ochoty, ale kilka razy w tygodniu powinno stać się dla Ciebie standardem. Zatem dlaczego warto uprawiać seks?

Seks: intensywne spalanie kalorii

Aktywność fizyczna bez względu na wiek powinna być stałym punktem Twojego dnia. Czasem jednak 24 godziny to za mało, aby zdążyć ze wypełnieniem całego harmonogramu dnia i jeszcze zahaczyć o siłownię. Bardzo przyjemną alternatywą dla ćwiczeń jest właśnie uprawianie seksu. W zależności od poziomu intensywności, podczas jednego stosunku możesz spalić nawet 150 kalorii. Jest to jednak możliwe tylko wtedy, gdy uprawiacie namiętny, urozmaicony seks, który nie ogranicza się do jednej pozycji. Podczas „tradycyjnego” stosunku również możesz sporo spalić, dlatego nie czekaj i pędź do sypialni.

Poranny seks: energia na cały dzień

Nie ma jednej odpowiedniej pory na uprawianie seksu. Wszystko zależy od preferencji Twoich i Twojego partnera. Dużo zależy również od Waszego planu dnia i czasu wolnego, który możecie przeznaczyć na łóżkowe igraszki. Jednak seks z samego rana wprawi Cię w dobry humor i da Ci zastrzyk pozytywnej energii na cały dzień. Jeśli ciężko wstać ci z łóżka, seks „na śpiocha” to dobry sposób na maksymalne rozbudzenie wszystkich zmysłów.

Seks: uniwersalne lekarstwo na stres

W Twoim życiu z pewnością nie brakuje czynników stresogennych, które skutecznie utrudniają CI życie. Kariera zawodowa, prowadzenie domu i wychowywanie dzieci nie jest łatwo połączyć tak, aby wszystkiemu poświęcać odpowiednią ilość czasu. A gdzie w tym wszystkim miejsce na seks? Powinnaś je znaleźć, ponieważ regularnie uprawianie seksu redukuje poziom stresu i sprawia, że wraz z pozbyciem się napięcia seksualnego w pewnym stopniu uwalniasz się również od negatywnych emocji. Duża w tym zasługa endorfin, które Twój organizm intensywnie produkuje podczas stosunku.

Regularny seks: budowanie bliskiej więzi z partnerem

Czy możesz sobie wyobrazić bardziej intymny moment między dwojgiem ludzi niż seks? Choć związek powinien w dużej mierze opierać się na miłości, wzajemnym szacunku i zaufaniu, budowanie bliskiej więzi emocjonalnej z partnerem podczas stosunku cementuje relację lepiej niż niejedna terapia.

Uprawianie seksu środkiem przeciwbólowym?

Okazuje się, że seks może minimalizować dolegliwości bólowe związane z migrenami, a nawet menstruacją. Dzieje się tak dlatego, że poziom hormonu szczęścia gwałtownie wzrasta, co ma pozytywny wpływ na ośrodki nerwowe w Twoim organizmie. Dlatego zanim odmówisz partnerowi seksu bo boli cię głowa najpierw zastanów się, czy lekarstwo na Twój ból nie znajduje się w zasięgu ręki.