karmy hipoalergiczne

Przegląd karm hipoalergicznych dla psów i kotów

Alergie u naszych czworonożnych przyjaciół to coraz częściej występujący problem. U psów i kotów są to głównie alergie pokarmowe, co wymaga od opiekuna większej świadomości w kwestii żywienia – zarówno bytowego, jak i uzupełniającego. Z myślą o pupilach z alergią powstały właśnie karmy hipoalergiczne, jednak jak rozpoznać dobrą karmę hipoalergiczną? Przedstawiamy marki, na które warto zwrócić uwagę.

Karmy hipoalergiczne Naturea

Naturea to karma bytowa, której restrykcyjna produkcja jest zgodna z najwyższymi normami i standardami europejskimi. Mają naturalny skład, a przy tym wysoką suplementację, dzięki czemu pokrywają zapotrzebowanie czworonoga na wszystkie składniki odżywcze. Co więcej, są to głównie karmy monobiałkowe, z jednym źródłem białka z wyselekcjonowanych mięsa i ryb, przy tym pozbawione alergenów takich jak zboża czy kukurydza. Naturea oferuje zarówno karmy suche, jak i karmy mokre czy przekąski.

Karmy hipoalergiczne Tribal

Kolejną marką żywienia, na którą warto zwrócić uwagę, jest Tribal. Tym, co ją wyróżnia, jest produkcja metodą cold pressed, czyli bez zastosowania mączki mięsnej. Oznacza to, że w karmie Tribal znajdują się wyłącznie świeże mięso i świeże ryby. Karma ta jest też wolna od wszelkich alergenów, nie pęcznieje i nie powoduje wzdęć. Żywienie Tribal można nabyć w formie karmy suchej, karmy mokrej czy przysmaków w takich sklepach jak np. Dlapsaikota.

Karmy hipoalergiczne Yora

Yora to producent ekologicznej, monobiałkowej karmy dla zwierząt. Karmy Yora wyróżnia zastosowanie insektów jako głównego składnika. Insekty są bardzo bogate w białko, pożywne, a przy tym lekkostrawne. W procesie ich przetwarzania nie stosuje się też żadnych dodatków, jak spulchniacze czy hormony wzrostu, co może mieć miejsce w przypadku mięsa. Sama uprawa insektów jest też uważana za bardziej humanitarną, etyczną i przyjazną środowisku. Karmie Yora nie brakuje również cennych składników odżywczych.

Karmy hipoalergiczne Mac’s

Ta marka oferuje monobiałkowe karmy, w których źródłem białka zwierzęcego jest wysoko gatunkowe mięso z królika. Królik należy do najlepiej przyswajalnych mięs, co skutkuje nie tylko lekkostrawnością, ale i dietą bogatą w witaminy czy minerały. Podobnie jak wyżej wymienione karmy, żywienie Mac’s pozbawione jest zbóż i sztucznych dodatków, więc jest to doskonała alternatywa dla zwierząt z alergiami.