chemia lotnicza

Co zaliczamy do chemii lotniczej?

Prace konserwacyjne, czyszczenie, ale też funkcjonowanie kluczowych elementów wymaga zastosowania specjalistycznej chemii lotniczej. Warunki pracy samolotów oraz zastosowanego sprzętu powodują, że nie mogą to być produkty o niesprawdzonym działaniu. Dlatego chemia lotnicza stosowana w maszynach pasażerskich i wojskowych to absolutnie najbardziej dopracowane produkty, wiodących na rynku koncernów przemysłowych.

Jakie środki chemiczne stosuje się do konserwacji samolotów?

W branży lotniczej stosuje się zaawansowane technologicznie produkty chemiczne pozwalające usuwać najtrudniejsze zabrudzenia. Pełną propozycję profesjonalnej chemii lotniczej można zaobserwować w ofercie firmy Advance-Naft S.C. z Ostrowca Świętokrzyskiego. Można przy ich użyciu również pozbywać się zabrudzeń wywołanych obecnością smarów. Dodatkowo nie powodują one korodowania metalowych elementów, co ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa konstrukcji samolotu.

Zaawansowana chemia lotnicza do samolotów

Branża lotnicza bazuje na sprawnych i niezawodnych jednostkach latających, które muszą pracować na najwyższym poziomie w różnych warunkach. Dlatego chemia lotnicza to nie tylko środki czyszczące, ale przede wszystkim produkty takie jak:

  • oleje silnikowe (konstrukcje turbinowe i tłokowe)
  • dodatki do paliwa przeciwoblodzeniowe
  • powłoki ochronne
  • kleje
  • uszczelniacze
  • smary

Zaopatrzenie się w chemię lotniczą u sprawdzonego dystrybutora zapewnia bezawaryjne działanie kluczowych elementów samolotu. Ma to znaczenie zwłaszcza pod kątem zapobiegania oraz usuwania ognisk korozji w elementach elektronicznych awioniki, która jest wystawiona na działanie wody.