projektowanie ogrodow

Projektowanie ogrodów – jakie są najnowsze trendy?

Ogród to dla domowników często miejsce relaksu, dlatego dobrze zadbać o jego wygląd i wystrój, tak aby nie chciało się z niego wychodzić. Trendy na wygląd ogrodów są różne, ale wszystkie łączy to samo, czyli zieleń, jakie rośliny dobrać do swojego ogrodu, aby iść za najnowszymi trendami w ogrodnictwie?

Jakie są aktualne trendy w projektowaniu ogrodów?

Z powodu zmian klimatycznych, zmiany następują również w ogrodach, aktualnie stawia się na dzikość, naturalność i różnorodność. Jednak coraz bardziej skupia się na tym, by ogród był jak najbardziej ekologiczny, trawniki często zastępuje się łąkami kwietnymi, które przyciągają oko, są różnorodne, a tym samym wpisują się w trendy 2022 roku. Łąki kwietne mają jeszcze jedną bardzo dużą zaletę względem zwykłych trawników, kosi się je tak naprawdę dwa razy na sezon, a nie raz na tydzień jak to jest w przypadku zwykłych trawników.

Dodatkowo ogród nabiera barw a tym samym kolejnych domowników pszczoły i trzmiele będą zbierać nektar z roślin, a zarazem przyciągną oko relaksujących się obserwatorów. Do stworzenia ogrodu, który będzie szedł za najnowszymi trendami może pomóc firma zajmująca się projektowaniem ogrodów w Swarzędzu, która dobierze rośliny do ogrodu w taki sposób, aby ogród wyglądał jak z marzeń. Świetnym wyborem dla nowoczesnych ogrodów są iglaki w Swarzędzu, które zdobią ogród przez cały rok, a nie tylko latem czy wiosną.

Jakie rośliny ozdobne wybrać do ogrodu?

Wpisując się w obecnie panujące trendy, warto szukać takich roślin, które nie są sprowadzane z innych stref klimatycznych. Oczywiście można tak zrobić, ale będzie trzeba pamiętać o tym, że rośliny z innych stref będą musiały mieć dostarczone takie warunki, w jakich naturalnie występują, a w naszym kraju ciężko o stałą pogodę. Świetnym wyborem będzie tu łączenie roślin użytkowych z ozdobnymi, przykładowo drzewa lub krzewy owocowe można połączyć z ozdobnymi, dzięki takiemu połączenie ogród będzie cieszyć oko i podniebienie.