peruka naturalna

Peruka z naturalnych włosów — w jaki sposób o nią dbać?

Peruki z włosów naturalnych cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ pozwalają każdej osobie poczuć się wyjątkowo, niesztucznie. Peruki tego typu bardzo dobrze dopasowują się do głowy, nie odznaczają się na linii czoła, tylko tworzą spójną całość, dzięki czemu bardzo ciężko zgadnąć, czy aby na pewno dana osoba korzysta właśnie z peruki. Efektem pięknych i naturalnie wyglądających włosów można cieszyć się przez wiele lat, pod warunkiem że odpowiednio dba się o perukę.

Podstawowa pielęgnacja peruki z włosów naturalnych

W przypadku peruk z włosów naturalnych należy wszystkie czynności związane z jej pielęgnacją zaczynać od nasady aż po same końce włosów. W pierwszej kolejności namocz całą perukę, zaaplikuj odrobinę szamponu na włosy i przejdź do ich mycia we wskazanym kierunku. Tak samo postępuj z nakładaniem innych kosmetyków czy ich spłukiwaniem. Zawsze z góry na dół. Troska o perukę bardzo przypomina pielęgnację własnych włosów. Również po ich umyciu osusza się je z pomocą ręcznika. Następnie rozczesz włosy. Ostatnim etapem jest ich suszenie. Peruka włosy naturalne musi wyschnąć samoczynnie — nie korzystaj z suszarki.

Z jakich kosmetyków korzystać?

Przy pielęgnacji peruki należy pamiętać o tym, że mimo iż włosy są naturalne, to jednak ich mocowanie opiera się na czepku, który nie jest naturalnym skalpem, lecz syntetycznym materiałem. Dlatego nie wszystkie kosmetyki nadają się do pielęgnacji peruki. Co więcej, włos o wskazanej długości nie rośnie, dlatego może być trudny w ułożeniu po jego uszkodzeniu. Peruki naturalne w Katowicach warto pielęgnować kosmetykami delikatnymi, najlepiej omijając te, których skład opiera się o zioła i mocne, typowo chemiczne składniki. Aby mieć możliwość korzystania z peruki jak najdłużej, warto zapytać producenta lub sprzedawcę o to, jakie środki do pielęgnacji rekomenduje. Troski o perukę można się nauczyć. Nie jest wymagająca, jednak wygląda nieco inaczej, niż mycie własnych włosów. Korzystając z odpowiednich kosmetyków, dbanie o perukę pozwoli utrzymać ją w najlepszej kondycji.