akcesoria do telefonu

Praktyczne akcesoria do telefonu

Smartfon to dziś coś więcej niż tylko urządzenie do wykonywania połączeń. To dla wielu narzędzie pracy czy źródło rozrywki. Stąd też w sklepach pojawia się coraz więcej gadżetów, które mają za zadanie ułatwić codzienne użytkowanie telefonu. Które z nich warto mieć w swojej kolekcji?

Akcesoria samochodowe

Wielu kierowców wręcz nie wyobraża sobie podróży bez telefonu. Nawigacja w urządzeniu niezwykle ułatwia jazdę; jej dodatkowym atutem jest powiadomienie o korkach czy objazdach. Kierowcy z pewnością chętnie sięgną po solidny i stabilny uchwyt samochodowy z różnymi funkcjami mocowania. Dostępne dziś akcesoria można przytwierdzić do szyby, kratki wentylacyjnej lub na kokpicie, ułatwiając sobie użytkowanie telefonu podczas jazdy.

Drugim praktycznym gadżetem jest ładowarka samochodowa. Wielogodzinna trasa z nawigacją w smartfonie na pewno przyczyni się do osłabienia baterii, a poręczna ładowarka uratuje z opresji niejednego kierowcę. Dodatkową zaletą jest drugie wejście USB, umożliwiające ładowanie telefonu pasażera, a niejednokrotnie również i transmiter, który pozwoli na odtwarzanie samochodowego radia z zewnętrznych źródeł.

Akcesoria do robienia zdjęć

Każdy, kto posiada konto na Instagramie, przynajmniej raz spotkał się z popularnym selfie w wykonaniu znajomych. Dziś robienie tego typu zdjęć można sobie znacznie ułatwić za sprawą kijka selfie, który idealnie wyeksponuje sylwetkę osoby na zdjęciu, a także tło znajdujące się za nią.

Równie ciekawym dodatkiem dla miłośników zdjęć jest lampa błyskowa lub specjalna nakładka na telefon, rozświetlająca twarz podczas robienia selfie. Obydwa gadżety sprawdzą się w niekorzystnych warunkach oświetleniowych, a ich przechowywanie jest niezwykle łatwe.

Rękawiczki

Kiedy temperatura na zewnątrz nieubłaganie spada, obsługa telefonu na mrozie nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń. Rękawiczki z możliwością obsługi ekranu dotykowego do funkcjonalne rozwiązanie, dzięki któremu można zadbać nie tylko o dobrą jakość zdjęć, lecz przede wszystkim o ciepłe dłonie.

Gadżetowy niezbędnik

Współczesne modele smartfonów zaczęły pełnić funkcję mini komputerów, zatem warto zadbać o ich prawidłową ochronę. Standardowy pakiet akcesoriów to przede wszystkim dobrej jakości etui na telefon oraz ochronna szyba ze szkła hartowanego na ekran telefonu. Pozwolą one uchronić urządzenie przed zarysowaniami czy uszkodzeniami mechanicznymi. Dobrym rozwiązaniem jest także powerbank oraz solidny kabel USB, które pomogą naładować baterię w dowolnej chwili. Jeśli noszenie tych akcesoriów sprawia trudność, dobrą opcją jest zakup ładowarki bezprzewodowej, którą można pozostawić w miejscu pracy bez obaw o kłopot z niskim poziomem baterii w telefonie.

Współczesne akcesoria do telefonu dawno już przestały pełnić funkcję wątpliwej jakości dodatków, które miały niewielkie zastosowanie w praktyce. To przede wszystkim wysokiej klasy gadżety, które znacznie ułatwiają codzienne użytkowanie smartfonów.

Partnerem materiału jest Kraina GSM – iPhone etui, pokrowce i akcesoria.