All Inclusive – najbardziej dogodna opcja wyżywienia podczas wypoczynku

Wakacje all inclusive

Planowanie urlopu to niezwykle przyjemna czynność, która pozwala powoli odliczać dni do upragnionego wyjazdu. Decydując się na wykupienie pobytu w zagranicznym hotelu warto bliżej przyjrzeć się ofertom all inclusive, które powoli stają się już pewnym standardem. Opcja all inclusive pozwala zadbać o wyżywienie na czas trwania wycieczki bez wychodzenia z hotelu. Wakacje all inclusive powszechnie uważane są za najbardziej optymalną formę wyżywienia z kilku podstawowych powodów.

Czym jest opcja all inclusive?

Każdy z pewnością kojarzy termin „all inclusive”, jednak nie każdy wie, co się pod nim kryje. „All inclusive” można przetłumaczyć jako „wszystko w cenie”. W dużym uproszczeniu – decydując się na wakacje last minute z opcją all inclusive otrzymuje pełen pakiet korzyści, który wcale nie kończy się na zapewnionych posiłkach i napojach w bazie hotelowej. Pakiet all inclusive najczęściej uprawnia podróżujących do korzystania z obiektów rekreacyjnych czy innych form rozrywki znajdujących się na terenie hotelu. Każdy ośrodek wypoczynkowy samodzielnie ustala zakres dostępnych usług dodatkowych w ramach all inclusive, o czym należy pamiętać przed podpisaniem umowy z biurem turystycznym.

Wczasy all inclusive – oszczędność czasu i pieniędzy

Wystarczającym powodem, dla którego warto skusić się na wycieczkę all inclusive to gwarancja stałego dostępu do posiłków i napojów. W ramach opcji „wszystko w cenie” hotel zapewnia 3 główne posiłki dziennie: śniadanie, obiad i kolację w odpowiednio wyznaczonych godzinach, najczęściej w formie bufetu czy szwedzkiego stołu. Dodatkowo do dyspozycji gości hotelowych pozostają specjalne snack bary z przekąskami dostępnymi przez 24 godziny na dobę. Z góry zapewnione wyżywienie na czas trwania wakacji pozwala zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy, które należałoby wydać na stołowanie się w zewnętrznych knajpach.

Wakacje all inclusive – darmowe drinki i kolorowe napoje

Trudno wyobrazić sobie spędzanie upragnionych wakacji last minute w Hiszpanii, Turcji czy innym atrakcyjnym pod względem turystycznym kraju bez raczenia się napojami alkoholowymi. Drinki, jak również napoje bezalkoholowe w ofertach all inclusive najczęściej są dostępne za darmo, w formie nielimitowanej. Kupowanie trunków czy kolorowych napojów poza bazą hotelową najczęściej wiąże się ze sporymi wydatkami, a i koniecznością samodzielnego przyrządzania mieszanek alkoholowych czy oszacowania ich optymalnej ilości. Bary z darmowymi drinkami najczęściej znajdują się nie tylko na terenie budynku hotelowego, ale również przy tłumnie uczęszczanych strefach jak basen czy tarasy widokowe.

Wyżywienie w opcji all inclusive – idealne dla dzieci

Zagwarantowane posiłki, przekąski i napoje w ośrodku wypoczynkowym to ogromne ułatwienie dla rodzin z dziećmi. Planowanie czy samodzielne przyrządzanie jedzenia dla maluchów często pochłania wiele czasu i energii, którą równie dobrze można przeznaczyć na wypoczynek przy basenie czy zwiedzając pobliską okolicę. Oferty wyżywienia dostępne w zagranicznych hotelach często pozwalają dostosować rodzaj posiłków, które zadowolą nawet największych niejadków.