tlumaczenia

Język przyszłości – który z nich warto znać?

Globalizacja sprawiła, że wielu osobom otworzyły się wrota do kariery, którą mogą rozpocząć nawet pracując zdalnie. Dziś uniwersalnym językiem świata jest angielski, który opanował większość treści pojawiających się w Internecie. Coraz więcej osób płynnie porozumiewa się w tym języku, tworząc tym samym konkurencję w zdobywaniu pracy i realizacji planów. Który z języków może okazać się równie niezbędny?

Język chiński

Wiadomo już, że tym językiem posługuje się najwięcej osób na świecie. Będąc językiem ojczystym dla ponad 1,3 miliarda ludzi, zajmuje najwyższe miejsce na podium pod względem liczby użytkowników. Coraz więcej osób cierpliwie uczy się wcale nie tak łatwego języka chińskiego, głównie z uwagi na relacje służbowe. Jak powszechnie wiadomo, gospodarka chińska zdominowała świat, czyniąc Chiny handlowym imperium. Liczba bezpośrednich transakcji lawinowo wzrasta, co wymaga umiejętności komunikacyjnych w tym właśnie języku.

Język hiszpański

Drugie miejsce na podium przypadło językowi hiszpańskiemu, którym włada ponad 430 milionów ludzi na całym świecie (jako język ojczysty). Język ten można zasłyszeć nie tylko w Europie, lecz również w Ameryce Północnej i Południowej. Coraz więcej krajów hiszpańskojęzycznych zyskuje znaczenie gospodarcze, stając się ważnymi punktami na światowej mapie. W Polsce ten język również cieszy się sporą popularnością, a uczniowie chwalą go za melodyjność.

Język niemiecki

Nasi zachodni sąsiedzi to cel tysięcy Polaków, którzy coraz częściej decydują się na podjęcie pracy właśnie po tamtej stronie granicy. Językiem niemieckim posługuje się ponad 120 milionów Europejczyków, zatem jego znajomość może okazać się niezbędna przy sprawnym podejmowaniu pracy. Niemcy to kraj o stabilnej i bardzo silnej gospodarce, dla wielu także kluczowy partner handlowy. Wielu Niemców również chętnie odwiedza nasz kraj, zarówno w celach turystycznych, jak i służbowych. Znajomość chociażby podstaw tego języka może okazać się przydatna w najmniej oczekiwanym momencie.

Języki skandynawskie

Tereny Skandynawii od kilkudziesięciu lat eksplorowane są przez naszych rodaków, którzy skuszeni perspektywą wysokich zarobków i równie wysokiego standardu życia, decydują się właśnie na Danię, Szwecję czy Norwegię. Znajomość jednego z języków tych państw może okazać się niezbędna przy poszukiwaniu pracy. Choć znaczna część obywateli tych krajów płynnie posługuje się językiem angielskim, w wielu miejscach znalezienie pracy jest wręcz niemożliwe przy nieznajomości jednego z języków skandynawskich.

Język rosyjski

Kiedyś znienawidzony język w szkole, dziś wraca ze zdwojoną siłą i zyskuje wielu zwolenników. Rosja to jedno z największych krajów świata i prawdziwe mocarstwo pod względem biznesowym. Nauka języka rosyjskiego to dziś już nie tylko moda, lecz skuteczny sposób na nawiązanie lukratywnej współpracy.

Jak widać zatem, nie tylko angielski jest językiem, który bezapelacyjnie przyda się w życiu. Jak mawia dziś jeden z cenionych artystów: znając języki, wszędzie czujesz się jak w domu.

Partnerem materiału jest Translation Street – profesjonalne tłumaczenia konsekutywne.