Pierwsze urodziny

Pierwsze urodziny dziecka – jak je wyprawić?

Pierwsze urodziny dziecka to ogromne wydarzenie zarówno dla samego malucha, jak i jego rodziców. Niegdyś takie okazje były idealnym wydarzeniem na huczne spotkania w gronie najbliższej rodziny. Obecne czasy mocno się zmieniają i można zauważyć, że mamy co rusz prześcigają się w pomysłach na organizację popularnego roczku. Ponadto coraz powszechniejsze staje się podejście do organizacji oszczędnych przyjęć. Chodzi tutaj głównie o połączenie pierwszych urodzin wraz z chrzcinami. Dzięki temu można zaprosić większą ilość gości i za jednym zamachem zorganizować dwa przyjęcia. Jak więc wyprawić pierwsze urodziny dziecka? O czym trzeba pamiętać?

Roczek dziecka – czy trzeba go wyprawiać?

Nie wszyscy rodzice są chętni na organizację pierwszych urodzin dziecka. Owszem, każde urodziny naszej pociechy to ogromne wydarzenie, które powinno się celebrować. Na pewno więc warto, przygotować taką małą uroczystość rodzinną. W niektórych domach nadal urządza się huczne imprezy, ale niekoniecznie muszą być one dobre dla samego malucha.

Rodzice powinni także zdać sobie sprawę z tego, że roczne dziecko nie ma pojęcia co się wokół niego dzieje, nie odróżnia świąt od zwykłych dni, to też nie powinni oni zakłócać jego normalnego trybu funkcjonowania. Najlepszym rozwiązaniem będzie umówienie się z gośćmi na dane godziny, a optymalnym wyborem będzie czas po popołudniowej drzemce do nocnego spania.

Gdzie zorganizować pierwsze urodziny dziecka?

Organizacja urodzin dziecka to również wybór odpowiedniego miejsca. Najlepszym rozwiązaniem będzie wyprawienie roczku w domu. Dla malucha nie będzie to tak sterujące wydarzenie, ponieważ będzie znajdował się w miejscu, które już bardzo dobrze zna. Bardzo modne ostatnimi czasy jest organizacja pierwszych urodzin w restauracjach, ponieważ jest to opcja niezwykle wygodna, chociażby ze względu na to, że nie trzeba później sprzątać, czy zmywać.

Warto jednak oszczędzić dziecku stresu i zaprosić najbliższe grono rodzinne do domu. Nawet jeśli na stole znajdzie się tylko tort i kawa, to z pewnością nie będzie to coś, czego rodzice powinni się wstydzić. Wszak jest to święto malucha, a nie osób, które przybyły.

Tort – największa atrakcja urodzin

Wspomniany tort będzie z pewnością największą atrakcją. Ważne, aby był on tak dobrany, że będzie smakował maluchowi. Już po roku można zaobserwować, że ma on swoje upodobania, czym się fascynuje i co lubi robić. Modne więc będą torty z bohaterami bajek, czy też te w kształcie cyfry. Możliwości jest naprawdę dużo. Najważniejsze, żeby smakował on solenizantowi.