Zabieg kriolipolizy

Szybka redukcja tłuszczu za pomocą kriolipolizy

Każda kobieta chce być atrakcyjna. Wizyty u fryzjera, kosmetyczki, treningi na siłowni – wszystko to wymaga świetnej organizacji czasu oraz wielu wyrzeczeń. Niestety, czasami nasze oczekiwania i plany przegrywają z rzeczywistością. Ciężka praca, obowiązki służbowe, a następnie obowiązki domowe. Godziny intensywnych ćwiczeń wymagają wiele wysiłku. Diety są męczące i niekiedy mogą kończyć się niebezpiecznym efektem jojo. Osoby, które nie mogą uporać się z nadmiernym tłuszczem, próbując przy tym bezefektywnych diet, mogą skorzystać z bezinwazyjnego i bezbolesnego zabiegu, jakim jest kriolipoliza. Czym zatem jest ta metoda odchudzania wykonywana także w Krakowie?

Na czym polega kriolipoliza?

Kriolipoliza to najnowsza nieinwazyjna technologia polegająca na usuwaniu tkanki tłuszczowej za pomocą niskiej temperatury. Komórki tłuszczowe zostają niszczone w sposób trwały, a efekty zabiegu utrzymują się przez dłuższy czas. W czasie mrożenia lipidy z komórek tłuszczowych są uwalniane i przekazywane przez układ limfatyczny. Z kolei lipidy znajdujące się w komórkach tłuszczowych krystalizują się w wyższej temperaturze niż inne komórki zaopatrzone w wodę. Z tego powodu kriolipoliza niszczy tylko komórki tłuszczowe, a nie inne tkanki. Metoda ta opracowana została w Stanach Zjednoczonych przez lekarzy ze szpitala w Massachusetts, którzy udowodnili, że bardziej wrażliwe na działanie zimna są podskórne komórki tłuszczowe niż tkanki je otaczające. Komórki te obumierają w temperaturze 0 st. C. Lekarza dowiedli, że miejscowe chłodzenie tkanek powoduje zmniejszanie się komórek tłuszczowych i utratę podskórnego tłuszczu.

Kiedy można wykonywać zabieg kriolipolizy? – wskazania

Jeśli nie czujesz się komfortowo we własnej skórze i cierpisz na nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicach talii, brzucha, boczków, zewnętrznych i wewnętrznych częściach ud, czy pośladkach – zabieg kriolipolizy jest dla Ciebie. Z kolei osoby o nadwadze przekraczającej 10 kg powinny zrezygnować z tej metody odchudzania. Jest ona polecana głównie osobom, które pomimo aktywnego stylu życia, nie mogą zrzucić nadmiaru tłuszczu.

Co należy robić przed zabiegiem? – zalecenia

Nie zaleca się, aby stosować peelingi chemiczne około 1-2 tygodni przed zabiegiem, jak i po nim. Unikanie sauny, gorących kąpieli oraz przebywania na słońcu i solarium jest wskazane przed zabiegiem kriolipolizy. Warto mieć na uwadze, aby nasz organizm był również dobrze nawodniony. Przez około 1 -2 tygodni po zabiegu nie należy wykonywać masaży manualnych i akupunkturowych.

Jak wygląda zabieg kriolipolizy?

Przed zabiegiem kriolipolizy pacjent dostaje od personelu medycznego kartę klienta, którą należy wypełnić, by wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu. Podczas zabiegu ochładzany zostaje fałd tkanki skóry. Głowica o kształcie eliptycznym dopasowuje się do obszarów ciała. Kiedy zostaje przyłożona do skóry w centralnej części, fałd skóry wraz z tkanką tłuszczową zostaje zassany. Elektrody ułożone biegunowo intensywnie schładzają tkankę w sposób selektywny i kontrolowany. W momencie, gdy zostaje ona schłodzona do 8 stopni Celsjusza, ulega zniszczeniu. W ten oto sposób komórki tłuszczowe poddawane są procesowi apoptozy, czyli inaczej kontrolowanej śmierci i sukcesywnie pozbywane są z organizmu. Dzięki temu, grubość warstwy tłuszczowej zmniejsza się. Zamrożone komórki tłuszczowe nie regenerują się i zostają całkowicie wydalone z organizmu.

Zabieg kriolipolizy

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg kriolipolizy jest bezinwazyjny i bezbolesny, jednak podczas jego wykonywania, pacjent może odczuwać zimno i zasysanie skóry. Po zabiegu mogą pojawić się siniaki i zaczerwienienia, które po kilku dniach wchłoną się.

Po jakim czasie widoczne są efekty kriolipolizy?

Efekty kriolipolizy nie są widoczne zaraz po wykonaniu zabiegu. Organizm z reguły potrzebuje około 3 miesięcy, aby zupełnie pozbyć się obumarłych komórek tłuszczowych. Zbędna tkanka usuwana jest w procesie metabolicznym. Aby efekty były zadowalające, a efekt się utrzymywał, zabieg kriolipolizy należy powtarzać 2-3 razy, co 2-3 miesiące. Wykonanie powtórnych zabiegów pozwala na utratę 5-7 cm w obwodzie.

Zalety kriolipolizy

Osoby chcące stracić tkankę tłuszczową śmiało mogą zdecydować się na zabieg kriolipolizy wykonywany Klinice Medistica w Krakowie, ponieważ jest to wygodna i bezpieczna metoda odchudzania, a do tego nie wymaga żadnego okresu rekonwalescencji, jest bezinwazyjna, a co najważniejsze skuteczna!

Przeciwwskazania

Z zabiegu kriolipolizy powinny zrezygnować osoby z wszczepionym sprzętem medycznym takim jak: stymulatory serca, urządzenia sztucznie podtrzymujące życie, przenośne urządzenia do pomiaru EKG; cierpiące na choroby wątrobowe, krioglobulinemię, hipoproteinemię, cukrzycę, chorobę Raynauda, doznające ostrej pokrzywki pod wpływem ciepła oraz kobiety w ciąży.

Kriolipoliza przeznaczona jest dla osób chcących pozbyć się tkanki tłuszczowej z obszarów ciała takich jak: brzuch, pośladki, czy też biodra. Nie jest to metoda odchudzania wskazana dla ludzi otyłych. Ta nowoczesna technologia sprawia, że ciało staje się smuklejsze, a jej efekty są trwałe. Już po wykonaniu pierwszego zabiegu można zobaczyć różnicę. Dzięki zastosowaniu tej metody można stracić do 25-40% tkanki tłuszczowej z obszaru poddanego zabiegowi.

Kriolipoliza Kraków wykonywana jest w specjalistycznej Klinice Medistica, która reprezentuje wysoki poziom zabiegów medycyny estetycznej.