wysylka paczek

Paczki Polska-Anglia: jak wysyłać najtaniej?

Wiele osób uważa, że wysyłanie paczek za granicę musi kosztować krocie – zwłaszcza gdy mają one zostać dostarczone do dalekiego kraju. Jednak chcąc nadać przesyłkę do Wielkiej Brytanii, wcale nie trzeba wydawać zbyt wiele. Opłaca się poszukać przewoźnika, który ma preferencyjny cennik, jeśli chodzi o paczki Polska-Anglia. Przekonaj się, że znalezienie taniego kuriera jest w takiej sytuacji jak najbardziej możliwe!

Przewóz paczek Polska-Anglia – w jaki sposób można przesyłać je na Wyspy?

Każdego dnia na teren Wielkiej Brytanii są dostarczane setki paczek z Polski. Do kraju tego wysłane są gadżety elektroniczne, większy sprzęt AGD, upominki dla najbliższych i wiele innych towarów. Realizacją takich zleceń zajmuje się poczta, jednak jej usługi są dosyć drogie. Ponadto pakunki wysyłane za jej pośrednictwem nie docierają też zbyt szybko do adresatów.

Aby znaleźć przewoźnika, dzięki któremu paczka z Polski do Anglii (lub w odwrotnym kierunku) będzie mogła być wysłana najtaniej, wystarczy skorzystać z Internetu. Chcąc wybrać zaufanego kuriera organizującego tani przewóz paczek z Polski do Anglii, można wykorzystać wyszukiwarkę serwisu Euro-Paka.pl. Jak ona działa? Po wpisaniu tam danych na temat przesyłki można w kilka chwil dowiedzieć się między innymi, ile będzie kosztowała tania paczka z Anglii do Polski.

Dane te dotyczą gabarytów pakunku – nadawca musi podać jego wagę, ale także wymiary, czyli wysokość, długość i szerokość. Wtedy może on zapoznać się z ceną proponowaną przez kilka firm kurierskich i wybrać opcję, która jest dla niego najkorzystniejsza.

Paczka z Anglii do Polski – cena takiej usługi wcale nie musi być wysoka!

Nie da się ukryć, że wysyłanie paczek za granicę jest zawsze nieco kosztowniejsze niż przesyłanie ich na terenie kraju. Mimo tego firmy kurierskie robią co w ich mocy, aby koszty te były jak najniższe. Wiedząc, że paczki Polska-Anglia cieszą się ogromnym zainteresowaniem, dostosowały one swój cennik do wymagań rynku.

Cena przesyłki zależy oczywiście od tego, jak duży jest pakunek i jakie ma on gabaryty. Koszty obejmują też ubezpieczenie, co gwarantuje, że w przypadku zaginięcia lub uszkodzenia przesyłki, nadawcy zostanie wypłacone odszkodowanie. Ponadto korzystając z usług kurierskich, możliwe jest monitorowanie paczki Polska-Anglia online, dzięki czemu zawsze można dowiedzieć się, w jakim miejscu obecnie się ona znajduje.

Zamówienie kuriera online to również spora oszczędność czasu. Przewóz paczek Polska – Anglia ma formę usługi „door to door”. Oznacza to, że ani nadawca, ani odbiorca nie będą musieli wychodzić z domu. Przesyłka zostanie odebrana bezpośrednio od osoby zlecające usługę i dostarczona do rąk własnych adresata.

Paczki Polska – Anglia – co jeszcze wpływa na ich cenę?

Tani przewóz paczek z Polski do Anglii nie skończył się wraz z Brexitem. W niektórych przypadkach koszt usługi nieco wzrósł – stało się tak na skutek wprowadzenia nowych przepisów.

Paczka z Polski do Anglii, ale także wysłana do naszego kraju z UK, może zostać obciążona cłem. Stanie się tak w przypadku, gdy jej wartość będzie większa niż 39 GBP. Agencja celna można też zadecydować o nałożeniu dodatkowej opłaty w sytuacji, jeżeli okaże się, że przesyłane towary pochodzą spoza terenu Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii.

Brexit wymógł na firmach kurierskich zmianę organizacji przewozu przesyłek. Jednak dostosowali się oni do nowej rzeczywistości, a swoje usługi realizują tak samo sprawnie, jak wtedy, gdy Anglia znajdowała się w granicach UE. Również ceny za wysyłanie paczek pozostały wyjątkowo atrakcyjne.