zaproszenia slubne

Zaproszenia ślubne dla rodziców powinny być wyjątkowe. Oto 3 propozycje najpiękniejszych tekstów

Wręczenie rodzicom specjalnych zaproszeń to świetny sposób na sprawienie, by poczuli się wyjątkowi. Zazwyczaj różnią się one od zwyczajnych zaproszeń, mogąc służyć również jako pamiątki. Jakie zaproszenia ślubne dla rodziców wybrać i co na nich wypisać?

W wielu przypadkach rodzice aktywnie uczestniczą w procesie przygotowywania wesela. Wiele par zadaje sobie pytanie, czy wręczenie im zaproszenia nie jest swego rodzaju faux-pas, skoro oczywiste jest, że pojawią się na uroczystości. Nawet jeśli, zaproszenia ślubne dla rodziców warto wręczyć, choćby dlatego, że stanowią one wspaniałą pamiątkę i mogą być jednym ze sposobów na wyrażenie wdzięczności za wsparcie.

zaproszenia slubne

Zaproszenia dla rodziców w drewnianym pudełku

Teksty do zaproszeń ślubnych dla rodziców – wzory

Co powinno znaleźć się w treści zaproszenia? Nie ma jednej formuły – najlepiej podzielić się tym, co w duszy gra! Są jednak gotowe formuły, które można wykorzystać w przypadku, gdy nie jesteśmy pewni, co zawrzeć w tekście. Mogą być to wierszyki na zaproszenia ślubne dla rodziców lub pozbawione rymów teksty w nieco poważniejszym tonie.

W ofercie marki ślubnej artMA można dla przykładu znaleźć zaproszenia ślubne dla rodziców z następującymi tekstami:

„Kochani Rodzice,

Dziękujemy Wam za trud włożony w nasze wychowanie,

Za opiekę, jaką nad nami roztaczaliście,

Za bajki na dobranoc,

które pozwalały zasnąć gdy byliśmy mali,

Za opatrywanie zbitych kolan, guzów i siniaków.

Dziękujemy Wam za dzisiejszy dzień,

Za wysiłek, jaki włożyliście w to,

Aby był najpiękniejszym dniem w naszym życiu.

Dziękujemy Wam, że jesteście.

Dziękujemy, że my jesteśmy”.

Jak można zauważyć, zaproszenie to skupia się raczej na podziękowaniu. W ofercie marki są jednak również warianty, które łączą oba te aspekty:

„Drodzy Rodzice

Będziemy bardzo szczęśliwi, wiedząc, że jesteście obok nas w tym szczególnym dla nas dniu, kiedy to sami przed sobą, wobec Boga i osób nam bliskich przyznawać się będziemy do gotowości pójścia wspólną drogą i bycia ze sobą na zawsze.

Tym samym mamy zaszczyt zaprosić na swój ślub w dniu … o godzinie … w ….”.

Jeśli państwo młodzi preferują raczej prostotę, mogą również wręczyć minimalistyczne zaproszenia ślubne dla rodziców, opatrzone prostym „dziękujemy” wraz z podpisem i detalami dotyczącymi uroczystości. Czasem najprostsze rozwiązania wyrażają najwięcej!

zaproszenia slubne

Pudełko zaproszenie ślubne dla rodziców od artMA.pl

Jakie zaproszenia ślubne dla rodziców wybrać?

Najczęściej zaproszenia ślubne dla rodziców mają inną formę, niż te przeznaczone dla pozostałych gości. W ten sposób można podkreślić, że zaproszenia te mają charakter nie tyle funkcjonalny, ile symboliczny. Warto wybrać takie modele, które wyraźnie odznaczają się wyglądem od reszty: mają większy format, oprawę czy wykonane są z trwałych materiałów. Jednocześnie, powinny iść w parze z motywem przewodnim wesela, który zdobi również inne zaproszenia.

Zaproszenia ślubne dla rodziców często wręcza się w ozdobnym pudełku, które skrywa w sobie kartkę z tekstem, bądź też jest z nią scalone. Takie pudełko można wręczyć rodzicom w uroczystym momencie. Stanowi ono jednocześnie podziękowanie za ich dotychczasowy wkład w organizację wesela i wsparcie, jakie zapewnili parze młodej.

Możesz również zdecydować się na trwalsze rozwiązania, które posłużą jako pamiątka przez lata. Szklane zaproszenia ślubne dla rodziców czy te wykonane z drewna lub metalu i grawerowane to piękny sposób na upamiętnienie ważnej chwili.

Specjalne zaproszenia ślubne dla rodziców to świetny sposób na sprawienie im radości, a jednocześnie wręczenie pamiątki, która po latach będzie wspaniałym nośnikiem wspomnień.