suszenie pomieszczen po zalaniu

Osuszanie pomieszczeń po zalaniu — najpopularniejsze metody

Przy wyborze procedury osuszania pomieszczeń po zalaniu warto zdecydować się na taki sposób, który przyniesie najszybsze efekty. Jakie są najpopularniejsze metody?

Kiedy musisz zadbać o osuszanie ścian?

Nieszczęśliwe zdarzenie, jakim jest zalanie mieszkania czy domu to trudna sytuacja, która może przydarzyć się niespodziewanie każdemu. Bardzo często przyczyna zalania jest zależna wyłącznie od warunków atmosferycznych. Kiedy pada intensywny deszcz, poziom wód gruntowych gwałtownie się podnosi i może dojść do wystąpienia podtopień, a nawet powodzi. Woda wzbierająca i wylewająca się z rzek i zbiorników jest niemożliwa do zatrzymania. W takich sytuacjach zalanie domów, piwnic i najniższych kondygnacji jest nieuniknione. Podobnie jest w przypadku awarii hydraulicznych czy wodociągowych. Typowym przykładem jest sytuacja, gdy sąsiad przeprowadza remont i uszkodzi rurę. W wielu przypadkach podczas zalania dochodzi do mocnego zmoczenia ścian. Woda, która wniknie w ich strukturę, jest bardzo trudna do usunięcia. W takich przypadkach warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy oferują kompleksowe osuszanie pomieszczeń po zalaniu

Jakie są najpopularniejsze metody osuszania pomieszczeń?

Profesjonalne osuszanie pomieszczeń wymaga fachowej wiedzy i specjalistycznego sprzętu. W ofercie firmy Dom Doktor — osuszanie i remonty po zalaniach są oferowane zarówno dla dużych budynków użyteczności publicznej, typu szpitale czy szkoły, jak również dla prywatnych właścicieli domów i mieszkań.  Jest kilka metod osuszania pomieszczeń. Najbardziej popularne metody to wietrzenie oraz nagrzewanie pomieszczeń. Pozwala to na wyparowanie wody z murów. Ten sposób będzie skuteczny tylko w przypadku zapewnionej dobrej wentylacji oraz przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Dodatkowo tego rodzaju metoda może sprawić, że proces osuszania znacznie się wydłuży.

Warto skorzystać z bardziej efektywnego i skutecznego osuszania, jakim jest osuszanie kondensacyjne. Osuszanie kondensacyjne przeprowadza się przy użyciu specjalnych, nowoczesnych urządzeń. Pozwalają one wykorzystać zjawiska fizyczne do pozbycia się wilgoci z wszelkiego rodzaju murów i ścian. Dzięki nim możliwe jest odpowiednie obniżenie temperatury w środku, po to, żeby wilgoć uległa kondensacji w urządzeniu i była łatwa do usunięcia.