dachowki

Producent dachówek – jak wybrać najlepszą firmę?

Wszyscy powinni zgodzić się, z tym że wygląd dachu ma spory wpływ na to, jak przedstawia się estetyka budynku. Niemniej jednak warto zastanowić się nad tym, czy tylko o wygląd chodzi? Trzeba mieć świadomość tego, że dach musi razem z budynkiem tworzyć spójną całość.

Oczekiwania co do dachówek

Tym samym należy pamiętać o tym, że skonstruowanie i wykończenie dachu odgrywa olbrzymią rolę. Są to aspekty, które w bezpośredni sposób przekładają się na bezpieczeństwo całego budynku. Nie trzeba też chyba nikogo przekonywać, że bezpieczeństwo zawsze jest tym, co najważniejsze. Jeżeli nie zapewni się odpowiednich standardów bezpieczeństwa, cała reszta przestaje mieć znaczenie.

Nie wystarczy więc jedynie zastanowić się nad tym, który producent dachówek w Warszawie jest najlepszy. Klienci muszą też wiedzieć, czego chcą – co będzie w danych okolicznościach najlepszym wyborem.

Co powiesz na gonty bitumiczne?

Możliwości jest wiele i jedną z nich jest zdecydowanie się na gonty bitumiczne w Warszawie. Oczywiście nie jest to rozwiązanie, w przypadku którego możemy rozmawiać wyłącznie o zaletach. Zawsze można znaleźć zalety, jak i wady.

Zacznijmy jednak od początku – czy wszyscy wiedzą, kiedy mówi się o gontach bitumicznych? Gdyby pojawiały się jakieś wątpliwości, należy pamiętać o tym, że jest to pokrycie złożone z kawałków papy bitumicznej i rdzenia z włókna szklanego. Dopasowanie się do kształtu dachu nigdy nie stanowi problemu, ponieważ gont sprzedawany jest w pasach (pasy idealnie dopasowują się do kształtu dachu).

O zaletach gontów bitumicznych można rozmawiać dość długo. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę sporą szczelność. Spora szczelność związana jest, z tym że pasy dokładnie kryją każdą nierówność i zapewniają odporność na odkształcenia. Do tego warto też pamiętać, że przy gontach bitumicznych konserwacja jest niepotrzebna. Dobrze również zdawać sobie sprawę z tego, że gonty bitumiczne wymagają wykonania deskowania dachu. Z drugiej strony i tak nie możemy mówić o drogim pokryciu.