poduszka dla dziecka

Jak wybrać poduszkę dla chłopca?

Poduszka dla chłopaka, niezależnie od jego wieku powinna odznaczać się właściwościami zapewniającymi bezpieczny i komfortowy sen. Dobór produktu jest bardzo ważny, ponieważ wpływa na długość i jakość snu, a co za tym idzie na prawidłowy rozwój dziecka. Obecnie na rynku dostępny jest szeroki wybór poduszek dziecięcych. Na produkt, z jakim wypełnieni najlepiej się zdecydować?

Jaka jest najlepsza poduszka dla chłopca?

Za najlepszą poduszkę dla chłopca uznawany jest produkt z wypełnieniem z puchu gęsiego. Poduszki tego typu świetnie dopasowują się do ciała, są komfortowe i zapewniają przewiew i optymalną temperaturę. Dzięki nim głowa i kark są odpowiednio ułożone podczas snu, co zapewnia dziecku wygodę i zdrowy odpoczynek. Wsad puchowy ma właściwości antyseptyczne, pochłaniające i oddające wilgoć, a także zapewnia sprawną cyrkulację powietrza. Wysokiej jakości poduszki dla chłopaka z puchem są poddawane dokładnemu oczyszczaniu i wielokrotnemu praniu, dlatego mają przyjemny zapach.

Jaką poduszkę kupić dla chłopca z alergią?

Dla dzieci z alergią najlepsze będą poduszki bambusowe bądź syntetyczne. Świetnym wyborem są produkty z kulkami silikonowymi i poszyciem z jedwabistej w dotyku mikrofibry o właściwościach hipoalergicznych. Ten syntetyczny rodzaj wsadu może być stosowany przez dzieci z alergiami wziewnymi i alergią skórną. Ponadto jest to włóknina wysokopuszysta, dlatego zapewnia dziecku komfortowy sen. Dużą popularnością cieszą się poduszki ze wsadem z wiskozy bambusowej i włókna poliestrowego. Ten naturalny materiał ma właściwości bakteriobójcze, a naturalne poszycie z bawełny i wiskozy bambusowej świetnie nadaje się dla dzieci z wrażliwością skórną. Poduszki syntetyczne i bambusowe można zakupić np. w sklepie internetowym PenPol.

Jaką poszewkę wybrać dla synka?

Aby dziecko chętnie spało na poduszce, warto żeby poszewka miała kolorowe napisy bądź ciekawy nadruk. Wybierając produkt, warto wziąć pod uwagę zainteresowania i upodobania dziecka. Na poszewce może być nadrukowany motyw z ulubionej bajki bądź postać bohatera. Dla najmłodszych dzieci świetnie sprawdzi się motyw kosmosu, pojazdów bądź poszewka ze zwierzętami lub dinozaurami. Najlepiej, aby poszewka była wykonana z naturalnym materiałów i była nie tylko atrakcyjnym elementem dekoracyjnym, ale też zapewniającym dziecku wygodę produktem.