Oleje przekładniowo-hydrauliczne – jakie jest ich zastosowanie?

Środki smarne mają ogromne znaczenie dla odpowiedniej pracy maszyn rolniczych takich jak ciągniki rolnicze, maszyn budowlanych i oczywiście samochodów osobowych. Dzięki temu, że są wykorzystywane odpowiednie oleje przekładniowo-hydrauliczne, silnikowe czy też te przeznaczone do mechaniznów różnicowych nie tylko wszystko pracuje jak należy, ale też wydłuża się żywotność poszczególnych elementów. 

Gdzie kupić dobre oleje przekładniowo-hydrauliczne?

Aby oleje przekładniowo-hydrauliczne mogły działać odpowiednio należy wybrać smar wysokiej jakości. W tym celu warto jest znaleźć uznany sklep, który posiada bogatą ofertę i sprzedaje oleje przekładniowo-hydrauliczne pochodzące od najlepszych producentów. Takowy najłatwiej jest znaleźć w internecie. Dziś do domu można zamówić praktycznie wszystko i nie inaczej jest z olejem.

Jednym z lepszych wyborów na rynku są oleje przekładniowe Total. Są one tworzone przez znaną francuską firmę petrochemiczną, która należy do największych przedsiębiorstw tego typu na całym świecie. Oleje Total mają odpowiednie parametry, dzięki którym właściwie zabezpieczają elementy, które są smarowane.

Do czego służą oleje-przekładniowo hydrauliczne?

Główne zadanie, które pełnią oleje przekładniowe-hydrauliczne nie różni się od tego, które jest pełnione przez oleje silnikowe. Mowa oczywiście o ochronie poszczególnych elementów poprzez stworzenie na nich niewielkiej powłoki z oleju, dzięki której zmniejsza się tarcie, generuje się mniej ciepła, a ponadto wszystko pracuje ciszej i generuje mniej wibracji.

Oleje przekładniowo-hydrauliczne zajmują się tym w wypadku takich elementów jak skrzynia biegów, czy też mechanizm różnicowy. Dzięki temu mogą one działać dłużej. Powłoka z oleju sprawia również, że znacząco spada ryzyko korozji, gdyż w ten sposób ogranicza się dopływ tlenu do metalu. Odpowiednio dobrany olej swoje zadania spełnia nawet w bardzo trudnych warunkach, w których muszą pracować maszyny rolnicze czy też budowlane.