meble dla dzieci

Meble przedszkolne – jakie powinno się kupić?

Meble przedszkolne muszą być wysokiej jakości i zapewniać dzieciom idealne warunki do przebywania w placówce. Niezbędne są regały, krzesełka, stoliki, a nawet miękkie i bezpieczne zestawy wypoczynkowe sprzyjające dobrej zabawie. Wszystkie produkty powinny mieć stosowne certyfikaty i spełniać wszelkie normy bezpieczeństwa. Mile widziane są kolorowe poręcze i inne metalowe elementy mebli przedszkolnych, które skupiają uwagę i wzrok maluchów. Do odpowiednio urządzonych pomieszczeń dzieci o wiele chętniej przychodzą i czują się każdego dnia komfortowo. Stoliki i krzesełka muszą być dostosowane do wzrostu dzieci i zapewniać im utrzymywanie odpowiednio wyprostowanej sylwetki.

Wybór mebli przedszkolnych

Obecnie meble przedszkolne są dostępne w wielu miejscach, ale warto odwiedzić między innymi stronę Edusklep.pl. W asortymencie znajdują się na przykład regały oraz szafki, w których mogą być przechowywane zabawki, materiały edukacyjne, książeczki oraz inne przedmioty. Każde dziecko ma przypisaną do siebie półkę, najlepiej opatrzoną podpisem, ewentualnie jednym ze znaczków – słoneczkiem, kwiatkiem, czy innym symbolem. W ten sposób przedszkolaki lepiej rozpoznają swoje regały i uczą się utrzymywanie porządku w najbliższym otoczeniu. Meble przedszkolne mogą mieć różne kształty, co skutecznie pobudza wyobraźnię dzieci i skupia ich uwagę na dłużej. Mogą to być na przykład postaci motylka, czy gruszki – odkładanie czegoś na taką półkę jest dla dziecka ciekawe. Takie mebelki są wykonywane najczęściej z kolorowych płyt MDF, lakierowanych i tym samym bardzo atrakcyjnych dla maluszków. Doskonałym wyborem są także szafki edukacyjne wykonane z dębu, bardzo wytrzymałego i prezentującego się bardzo estetycznie w przedszkolach, czy żłobkach. To jeden z przykładów prostego, ale nowoczesnego wzornictwa, które jest również funkcjonalne.

Krzesła, stoły i zestawy wypoczynkowe do przedszkola

Krzesełka to kolejne meble przedszkolne, których nie brakuje w Edusklep.pl, ich wybór nie jest prosty, ale konieczny. W żadnej placówce edukacyjnej nie może ich przecież brakować, a oprócz tego muszą być właściwie dopasowane do maluchów. Opcje kolorystyczne to jedno, a drugim znacznie ważniejszym kryterium jest bezpieczeństwo i wygoda dzieci. Najmłodszym grupom dedykowane są krzesełka o rozmiarze 0, czyli do wzrostu maksymalnie 95 centymetrów. W średnich grupach sprawdzą się meble przedszkolne w rozmiarze 1 – od 93 do 116 centymetrów. Starsze dzieci to już rozmiar 3 – wszystkie oparcia i siedziska powstają ze sklejki bukowej. W przedszkolach nie może zabraknąć stołów, nawet jeśli są to młodsze grupy, które więcej się bawią, niż uczą, często po prostu potrzebują mebli do wykonywania rysunków, czy innych prac plastycznych. Sprawdzą się regulowane stoliki, które z powodzeniem można dopasować do wzrostu dzieci i ich konkretnych potrzeb. Miły dodatek stanowią wypoczynkowe meble przedszkolne, wykonane z pianki gwarantują maluchom pełne bezpieczeństwo. Sprawiają, że pomieszczenie jest o wiele bardziej przytulne i radosne.